Rostoucí bohatství Brazílie mění tamní společnost | E15.cz

Rostoucí bohatství Brazílie mění tamní společnost

Rostoucí bohatství Brazílie mění tamní společnost
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Zdeněk Pečený

Největší latinskoamerická země, ve které v roce 2010 přibývalo 22 milionářů denně, nadále roste a oproti jiným rozvíjejícím se trhům se zdá, že z růstu profituje celá společnost.

Mezinárodní pozornost se v posledním desetiletí soustředila na růst brazilské střední třídy (domácnosti s příjmem v přepočtu 17 tisíc do 75 tisíc korun měsíčně). Růst střední třídy přetvořil Brazílii v jeden z nejslibnějších trhů spotřebního zboží. Tato příjmová skupina dnes již tvoří více polovinu populace a během dvou let by se její podíl na brazilské populaci měl vyšplhat k 60 procentům, vyplývá to ze studie akademiků z instituce Getulio Vargas Foundation (GVF).

Olympijská Brazílie má problém - odstavená letadla

Nyní se do popředí ale dostávají nejbohatší Brazilci. Počet domácností s příjmem nad 75 tisíc (7475 brazilských realů) má v následujících letech růst největším tempem, myslí si analytici. To podporuje rozvoj obchodu s luxusním zbožím a prestižními nemovitostmi.

Rostoucí počet vzdělaných a finančně zabezpečených Brazilců mění také politickou a sociální tvář Brazílie. „Do Brazílie se blíží politické tsunami,“ myslí si Christ Garman z poradenské společnosti Eurasia Group.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!