Ruská ekonomika pádá stále rychleji. Už jsme dosáhli dna, věří ministr

Tempo meziročního poklesu ruské ekonomiky se v letošním druhém čtvrtletí zdvojnásobilo na 4,4 procenta z 2,2 procenta v předchozích třech měsících. Vyplývá to z odhadů ruského ministerstva hospodářského rozvoje, které představil ministr Alexej Uljukajev. Hospodářský pokles již ale podle ministra zřejmě dosáhl svého dna a ekonomická situace by se měla ve třetím čtvrtletí začít zlepšovat.

Výrobní linka Lady Kaliny
27.7.2015 17:33   |  

Rusko se nyní potýká s první hospodářskou recesí od roku 2009. Ekonomiku těžce zasáhly negativní dopady prudkého poklesu cen ropy. Hospodářskou situaci navíc komplikují sankce, které na Moskvu uvalily západní země kvůli jejímu postupu v ukrajinské krizi.

Uljukajev uvedl, že v prvním pololetí se hrubý domácí produkt Ruska snížil o 3,4 procenta. Předpověděl však, že v celém letošním roce by měl pokles činit pouze 2,6 až 2,8 procenta. V příštím roce by se podle ministra ruská ekonomika měla vrátit k růstu a stoupnout o více než dvě procenta. „Hospodářská situace se začíná zlepšovat,“ citovala Uljukajeva agentura TASS.


Čtěte také: Sankce budou Rusko stát přes 100 miliard dolarů, tvrdí Medveděv


Graphical visualization of Ru GDP Annual Growth Rate


Čtěte také:

Ruská ekonomika ve čtvrtletí klesla o téměř dvě procenta

Ruská ekonomika zrychlila pokles, sráží ji sankce i nízké ceny ropy

MMF: Ruská ekonomika letos klesne o 3,4 procenta

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web