Ruský exministr financí: Sankce Rusko významně poškodily

Sankce uvalené Západem výrazně poškodily ruskou ekonomiku a odradily řadu investorů, kteří nyní budou potřebovat dlouhá léta na to, aby se s důvěrou vrátili na ruský trh. V komentáři pro deník Vedomosti to napsal bývalý ruský ministr financí Alexej Kudrin.

 Vladimir Putin
21.11.2014 10:08   |  

Zároveň varoval prezidenta Vladimira Putina, že jeho populistická politika může zemi oslabit a že omezování osobních a hospodářských svobod je překážkou v rozvoji.

„Pokud bude prezident spoléhat pouze na populistický přístup, země bude dál oslabovat a bude ztrácet hospodářské příležitosti,“ citovala z Kudrinova článku agentura Reuters.

Exministr, který v ruské vládě skončil v roce 2011 poté, co ostře kritizoval armádní výdaje, se rozepsal i o dopadu ekonomických sankcí. Ty uvalily na Rusko Evropská unie a USA kvůli tomu, jak se Moskva angažuje v konfliktu na Ukrajině.

„Formální i neformální sankce už ruské hospodářství vážně poškodily,“ napsal Kudrin. Podle něj sankce nadělaly stejně velkou škodu jako globální pokles cen ropy a bude prý trvat léta, než Rusko znovu přiláká zahraniční investory a obnoví důvěru v rubl.


Čtěte také:

Prognóza: Kvůli sankcím čeká Rusko recese

Sankce Rusko bolí, ekonomika země letos zpomalí, tvrdí EK

Nové sankce vůči Rusku nehrozí, sporům navzdory, tvrdí Kerry

Autor: čkt

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web