USA poprvé uvalily sankce na ruskou banku kvůli stykům se Sýrií

Spojené státy dnes vůbec poprvé uvalily sankce na ruskou banku kvůli jejím stykům s režimem syrského prezidenta Bašára Asada. Postiženou je moskevská Tempbank, informovala agentura Reuters. Americké ministerstvo financí umístilo finanční dům se sídlem v Moskvě na svůj seznam organizací postižených sankcemi.

Americký prezident Barack Obama
8.5.2014 19:47   |  

Tempbank je tak zcela odstřižena od amerického finančního systému. V praxi tedy nemůže obchodovat s velkou částí světa, který tomto systému operuje. Američané sankce rozšířili i na několik osob: kromě činitele banky Michaila Gaglojeva jde o šest syrských vládních úředníků. Sankce jsou namířeny i proti dvěma syrským rafinérským společnostem.

Asad již dlouhodobě využívá prostřednictví ruských bank k tomu, aby se dostal na světové trhy. Americká vláda doposud podle Reuters vzdorovala nátlaku amerických zákonodárců, aby za to začala trest ruské banky. USA již neuznávají legitimitu Asadova režimu. Zakázaly provoz syrské ambasády a naopak zintenzivňují diplomatické vztahy s opozicí, která vede s Asadovými silami již tři roky občanskou válku.


Čtěte také:

USA a EU rozšiřují sankce vůči Rusku. Slabé, zareagovaly ruské trhy

Sankce EU zasáhly vysoká patra Ruské politiky i ukrajinské separatisty

Válka sankcí: Moskva vyhlásila odvetné kroky proti činitelům USA a Kanady

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web