V Británii překročil počet pracujících ze zbytku EU dva miliony

Počet zaměstnanců z ostatních členských států Evropské unie v Británii koncem loňského roku poprvé překročil dva miliony, ukázala dnes tamní statistika. Vládní konzervativci se domnívají, že lidi ze zahraničí mohou lákat i sociální výhody, například přídavky na děti. Premiér David Cameron se v rámci jednání s ostatními představiteli EU snaží prosadit, aby sociální výhody pro zahraniční zaměstnance v Británii byly omezeny.

 Ilustrační foto
17.2.2016 15:35   |  

Studie britského institutu pro ekonomický a sociální výzkum NIESR však ukázala, že omezení přílivu pracovních sil ze zahraničí by mělo na britskou ekonomiku negativní dopady. List The Guardian poznamenal, že lidi z ostatních zemí EU může na britské ostrovy přitahovat rovněž nízká míra nezaměstnanosti, kterou Británie má.

Britský statistický úřad dnes uvedl, že celkový počet zahraničních pracovníků v Británii ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o 254 tisíc na 3,22 milionu. Za růstem stáli především pracovníci z ostatních zemí EU, jejichž počet se zvýšil o 215 tisíc na 2,04 milionu.

Počet britských zaměstnanců se v tříměsíčním období do konce loňského roku zvýšil meziročně o 278.000 na 28,28 milionu. Údaje statistického úřadu tak signalizují, že zahraniční pracovníci v Británii zaplnili téměř polovinu nových pracovních míst.

Míra nezaměstnanosti v Británii ve čtvrtém čtvrtletí činila 5,1 procenta. Zůstala tak na nejnižší úrovni za posledních deset let. V celé Evropské unii míra nezaměstnanosti v závěru loňského roku překračovala deset procent.


Čtěte také:

Cameron dál vyjednává o reformách EU. Se Szydlovou se shodl na třech bodech

Britové chtějí pracujícím ilegálům zabavovat mzdy

Cameron bude prý chtít od EU omezení sociálních dávek hned po referendu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Erdogan chce mít kontrolu nad armádou i rozvědkou

Erdogan chce mít kontrolu nad armádou i rozvědkou

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan požaduje v rámci reformy armády, aby měl kontrolu nad rozvědkou i armádou. O reformě jednala nejvyšší vojenská rada. Nyní jsou armáda i… více

Mobilní web