V Británii překročil počet pracujících ze zbytku EU dva miliony

Počet zaměstnanců z ostatních členských států Evropské unie v Británii koncem loňského roku poprvé překročil dva miliony, ukázala dnes tamní statistika. Vládní konzervativci se domnívají, že lidi ze zahraničí mohou lákat i sociální výhody, například přídavky na děti. Premiér David Cameron se v rámci jednání s ostatními představiteli EU snaží prosadit, aby sociální výhody pro zahraniční zaměstnance v Británii byly omezeny.

 Ilustrační foto
17.2.2016 15:35   |  

Studie britského institutu pro ekonomický a sociální výzkum NIESR však ukázala, že omezení přílivu pracovních sil ze zahraničí by mělo na britskou ekonomiku negativní dopady. List The Guardian poznamenal, že lidi z ostatních zemí EU může na britské ostrovy přitahovat rovněž nízká míra nezaměstnanosti, kterou Británie má.

Britský statistický úřad dnes uvedl, že celkový počet zahraničních pracovníků v Británii ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o 254 tisíc na 3,22 milionu. Za růstem stáli především pracovníci z ostatních zemí EU, jejichž počet se zvýšil o 215 tisíc na 2,04 milionu.

Počet britských zaměstnanců se v tříměsíčním období do konce loňského roku zvýšil meziročně o 278.000 na 28,28 milionu. Údaje statistického úřadu tak signalizují, že zahraniční pracovníci v Británii zaplnili téměř polovinu nových pracovních míst.

Míra nezaměstnanosti v Británii ve čtvrtém čtvrtletí činila 5,1 procenta. Zůstala tak na nejnižší úrovni za posledních deset let. V celé Evropské unii míra nezaměstnanosti v závěru loňského roku překračovala deset procent.


Čtěte také:

Cameron dál vyjednává o reformách EU. Se Szydlovou se shodl na třech bodech

Britové chtějí pracujícím ilegálům zabavovat mzdy

Cameron bude prý chtít od EU omezení sociálních dávek hned po referendu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Čím dál větší částky peněz dostávají klienti českých bank až pod nos. Mantrou je zvyšující se strop předschválených půjček, tedy sumy, na kterou zájemce dosáhne bez dalších debat… více

Mobilní web