Zaměstnanost v EU ve čtvrtletí rostla, tempo ale zpomalilo

Zaměstnanost v Evropské unii se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila o 0,1 procenta, a zpomalila tak růst oproti předešlému kvartálu. V eurozóně se zvýšila o 0,3 procenta, což je stejné tempo jako v předešlých třech měsících v obou celcích. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat.

ilustrační foto
15.3.2016 12:06   |  

Eurostat odhaduje, že v celé EU bylo v loňském čtvrtém čtvrtletí po sezonní úpravě zaměstnáno 229,9 milionu mužů a žen, z toho 151,9 milionu v zemích eurozóny.

V celounijním srovnání se zvýšila zaměstnanost v meziměsíčním srovnání nejvíce na Maltě a v Chorvatsku. Největší pokles naopak zaznamenaly Estonsko a Británie.

Eu Employed Persons

V meziročním srovnání se zaměstnanost v zemích osmadvacítky zvýšila v posledních třech měsících roku o rovné jedno procento a v zemích s eurem o 1,2 procenta.

Ekonomika eurozóna stoupla ve čtvrtém čtvrtletí meziročně o 1,6 procenta, proti předešlému kvartálu se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,3 procenta. Hlavním zdrojem růstu byly investice do vybavení a staveb. Růst mírně podpořily i výdaje domácností a vládní spotřeba.


Čtěte také:

Německým podnikatelům se daří, vyhlásili nejméně bankrotů za 17 let

Nezaměstnanost v EU dál klesá, nejlepší situace je v Německu a Česku

Evropské srovnání: v Česku je částečných úvazků málo, lidé je ale chtějí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web