Zaměstnanost v EU ve čtvrtletí rostla, tempo ale zpomalilo

Zaměstnanost v Evropské unii se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila o 0,1 procenta, a zpomalila tak růst oproti předešlému kvartálu. V eurozóně se zvýšila o 0,3 procenta, což je stejné tempo jako v předešlých třech měsících v obou celcích. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat.

ilustrační foto
15.3.2016 12:06   |  

Eurostat odhaduje, že v celé EU bylo v loňském čtvrtém čtvrtletí po sezonní úpravě zaměstnáno 229,9 milionu mužů a žen, z toho 151,9 milionu v zemích eurozóny.

V celounijním srovnání se zvýšila zaměstnanost v meziměsíčním srovnání nejvíce na Maltě a v Chorvatsku. Největší pokles naopak zaznamenaly Estonsko a Británie.

Eu Employed Persons

V meziročním srovnání se zaměstnanost v zemích osmadvacítky zvýšila v posledních třech měsících roku o rovné jedno procento a v zemích s eurem o 1,2 procenta.

Ekonomika eurozóna stoupla ve čtvrtém čtvrtletí meziročně o 1,6 procenta, proti předešlému kvartálu se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,3 procenta. Hlavním zdrojem růstu byly investice do vybavení a staveb. Růst mírně podpořily i výdaje domácností a vládní spotřeba.


Čtěte také:

Německým podnikatelům se daří, vyhlásili nejméně bankrotů za 17 let

Nezaměstnanost v EU dál klesá, nejlepší situace je v Německu a Česku

Evropské srovnání: v Česku je částečných úvazků málo, lidé je ale chtějí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pozor na rychlost. Na dálnici D1 ji začínají úsekově měřit kamery

Pozor na rychlost. Na dálnici D1 ji začínají úsekově měřit kamery

Tam, kde nyní na dálnici D1 přikazuje značka jet nanejvýš osmdesátkou, začínají dbát na dodržování předpisů kamery. Jejich počet se má nadále zvyšovat. více

Komerční prezentace
Mobilní web