Zeť premiéra Vietnamu si plní sen, otevře první McDonald's v zemi | E15.cz

Zeť premiéra Vietnamu si plní sen, otevře první McDonald's v zemi

Zeť premiéra Vietnamu si plní sen, otevře první McDonald's v zemi
McDonald's v Číně
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK
vag

Americký fast-foodový řetězec McDonald's na počátku příštího roku otevře svůj první podnik ve Vietnamu. Franšízu na provoz restaurací dostal po údajně přísném výběrovém řízení zeť současného premiéra země. Henry Nguyen si tak plní svůj dávný sen.

McDonald's vstupuje na vietnamský trh relativně pozdě. Své provozovny zde již mají další značky jako Starbucks, Subway a Pizza Hut. První restaurace se bude nacházet v Ho Či Minově Městě. Tam si svoji první kavárnu otevřel také řetězec Starbucks, který vstoupil do země na počátku letošního roku, i další značky.

Vietnam se začal otevírat světu na počátku 90. let. Ekonomický růst v zemi sice zpomaluje, silným lákadlem pro zahraniční firmy je ale místní mladá populace. Zahraniční značky se těší velkému zájmu lidí, kteří chtějí experimentovat s životním stylem a jídlem, které nebyly dostupné generaci jejich rodičů.

McDonald's oznámil, že po „přísném“ výběrovém řízení si vybral hlavního franšízového partnera v zemi, kterým bude Henry Nguyen, vietnamsko-americký investor a zeť vietnamského premiéra.

Nguyen prohlásil, že práce pro McDonald's byla jednou z jeho prvních prací v USA v době, kdy byl ještě teenagerem. „Od mého návratu do Vietnamu před více než deseti lety jsem snil, že jednoho dne otevřu restauraci McDonald's v mé rodné zemi,“ prohlásil Nguyen.

McDonald's působí ve více než stovce zemí po celém světě. V Asii působí ve 38 zemích, napsala agentura AP.

Zkorumpovaný ekonomický tygr

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!