Zisk Samsungu díky čipové divizi stoupl na rekord, už posedmé

Jihokorejskému výrobci elektroniky Samsung Electronics stoupl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 25 procent na rekordních osm bilionů wonů, zhruba 140 miliard korun. Samsung překonal rekord již sedmé čtvrtletí za sebou. K rekordním výsledkům nejvíce přispělo oživení v divizi polovodičů, které překonalo i prudké zpomalení růstu prodeje vyspělých chytrých telefonů. Rekordní byly i tržby a provozní zisk.

 Novinka Samsun S4 Zoom
25.10.2013 9:05   |  

Chytré telefony byly hlavním pohonem růstu v předchozích čtvrtletích. Tržby společnost zvýšila o 13 procent na 59 bilionů wonů. Provozní zisk vzrostl o 26 procent na deset bilionů jenů. Samsung je největším světovým výrobcem chytrých telefonů, paměťových čipů a televizorů.

Zisk polovodičové divize se ve čtvrtletí zdvojnásobil na 2,06 bilionu wonů. Rostla hlavně poptávka po paměťových čipech používaných v mobilních přístrojích, serverech a herních konzolích. Zisk mobilní divize sice byl rovněž rekordní a přispěl k celkovému provoznímu zisku téměř 70 procenty, růst poptávky po prémiových chytrých telefonech Galaxy S4 a Galaxy Note 3 se však téměř zastavil. Pohonem poptávky v divizi tak byly hlavně levné přístroje.

Samsung očekává, že růst prodeje vyspělých chytrých telefonech zůstane slabý i v posledním čtvrtletí, které je obvykle vrcholem sezonní poptávky po spotřební elektronice. Samsung naopak předpokládá růst prodeje tabletů o více než 20 procent. Doufá, že se mu tak podaří snížit náskok Applu na tomto trhu, napsala agentura AP.


Čtěte také:

Samsung vzdává čtečku prstů, prý chce skenovat oči

Samsung míří na trh se svými "chytrými" hodinkami Galaxy Gear

Samsung bude dodávat součástky pro iPhony, válka zřejmě končí


Autor: čtk, čap

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web