Jeb Bush se v boji o republikánskou nominaci postavil za Cruze

Bývalý guvernér Floridy Jeb Bush oznámil, že v nominačním souboji republikánů pro prezidentské volby podpoří texaského senátora Teda Cruze. Informoval o tom list The New York Times. Syn a bratr amerických exprezidentů Bush, který z boje o republikánskou nominaci odstoupil před měsícem, je podle listu zatím nejdůležitější postavou, která se za Cruze postavila.

Jeb Bush oznámil odstoupení z boje o republikánskou nominaci
23.3.2016 13:36   |  

„V zájmu naší strany a země se musíme snažit překonat rozpolcenost a vulgaritu, kterou přinesl Donald Trump do naší politické arény, jinak určitě ztratíme šanci porazit demokratického kandidáta a zvrátit neúspěšnou politiku prezidenta Obamy,“ prohlásil třiašedesátiletý Bush.

Jeb Bush do současného klání o republikánskou nominaci vstupoval jako jeden z favoritů a podařilo se mu také získat pro svou kampaň značnou finanční podporu. Tu však neproměnil v dostatek hlasů a tak z boje odstoupil po primárkách v Jižní Karolíně, které vyhrál miliardář Trump a v nichž se Bushovi podobně jako předtím ve státech New Hampshire a Iowa opět nedařilo.

Minulý týden podpořil Cruze bývalý republikánský prezidentský kandidát Mitt Romney, který v souboji o nejvyšší americký úřad prohrál v roce 2012 s Barackem Obamou. Také americký podnikatel a někdejší guvernér státu Massachusetts Romney tento krok učinil ve snaze zastavit tažení zatím jasně nejúspěšnějšího kandidáta na prezidenta mezi republikány Donalda Trumpa.


Čtěte dále:

Primárky v Arizoně vyhrála Clintonová, v Utahu zvítězil Sanders

Clintonová a Trump v primárkách upevnili pozice favoritů, Bush odstoupil

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Rakouský kartelový soud zakázal, aby firmu Casinos Austria ovládla loterijní společnost Novomatic a konsorcium vlastněné českými investory Jiřím Šmejcem a Karlem Komárkem. Ve… více

Mobilní web