Bavorský premiér: Německo by mělo přijímat do 200 tisíc uprchlíků za rok

Německo by mělo podle bavorského premiéra Horsta Seehofera přijímat nanejvýš 200 tisíc uprchlíků ročně. V rozhovoru s nedělníkem Bild am Sonntag tak konkretizoval požadavek své Křesťanskosociální unie (CSU), která minulý rok přišla s požadavkem stanovení horní hranice pro přijímání uprchlíků. Spolková vláda to ale odmítá.

Uprchlíci
3.1.2016 9:34   |  

„Ze zkušeností minulosti mohu říci: V Německu nemáme problém s přistěhováním 100 tisíc až nanejvýš 200 tisíc žadatelů o azyl a uprchlíků před občanskou válkou ročně,“ řekl předseda CSU německému listu. „Tento počet je zvládnutelný a při něm funguje i integrace. Všechno, co jde nad to, je podle mě příliš,“ dodal Seehofer.

Bavorský politik zdůraznil, že kromě těchto uprchlíků přijde ještě mnoho přistěhovalců, kteří těží z volného pohybu osob v EU nebo jsou cíleně zváni do Německa. „To je ještě jednou asi půl milionu lidí,“ podotkl Seehofer.

Premiér největší německé spolkové země se obává, že počet uprchlíků bude v tomto roce bez příslušných opatření ještě výrazně vyšší než loni. „Hlavním cílem pro rok 2016 musí být omezení počtu přistěhovalců. Od tohoto cíle jsme v současnosti velmi vzdáleni,“ řekl.

Seehofer připomněl, že jenom v prosinci do Bavorska přicházelo v průměru 4000 uprchlíků denně. „V přepočtu na rok by to bylo kolem 1,5 milionu. To je více než za celý rok 2015 a v žádném případě by to nebylo zvládnutelné,“ konstatoval Seehofer. V uplynulém roce do Německa podle bavorské vlády přišlo téměř 1,1 milionu uprchlíků.


Čtěte také:

Bavorská CSU chce, aby migranti měli povinnost se integrovat

Seehofer: Kdo chce v Německu azyl, musí dodržovat německé hodnoty

Zpřísněte kontroly na hranici s Rakouskem, vyzvalo Bavorsko Berlín

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web