Brexit a gender kvóty: Není v EU něco špatně? | E15.cz

Brexit a gender kvóty: Není v EU něco špatně?

12. července 2016 • 16:21
Gender kvóty zajišťující náležité poměrné zastoupení žen pokud možno všude jsou typickým atributem Evropské unie. Jak je však možné, že ve Velké Británii se okamžitě po rozhodnutí opustit EU dostaly k moci ženy?

Na gender kvótách je z jejich samé podstaty zjevné, že jde o kravinu. Lidé nemají být oceňováni a dosazováni do funkcí podle pohlaví, rasy nebo barvy vlasů, ale podle schopností ten který konkrétní post zastávat. Jistou výjimku můžeme najít u prostitutek, kde je pohlaví opravdu důležité, ale díky evropským kampaním za normalizaci transgender se to, myslím, dá uspokojivě řešit i tam. Tato eurounijní byrokratická a sluníčkářská kravina — gender kvóty — má hájit ženy před diskriminací a umožňovat jim vstoupit do pozic, které by jinak obsazovali falokrati a mužští šovinisté.

Erotika a politika se propletly: Budoucí britská premiérka má stejné jméno jako pornohvězda

Ještě před měsícem, dokud byla Británie členem EU bez výhrad a námitek a optimisté věřili v její setrvání v Unii, vedli britskou politiku samí chlapi. Lídr kampaně za brexit Boris Johnson, premiér David Cameron a jako hlavní eurooptimistický sluníčkář, takový anglický Dienstbier, šéf labouristů Jeremy Corbyn. No a pak britská veřejnost poslala Evropskou unii, včetně jejích gender limitů, do háje….

Celý komentář Jiřího X. Doležala čtěte na Reflex.cz

Autor: Jiří X. Doležal
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!