Britský politik Farage je v hledáčku FBI, zajímá se o něj kvůli údajnému vlivu Ruska na americké volby | E15.cz

Britský politik Farage je v hledáčku FBI, zajímá se o něj kvůli údajnému vlivu Ruska na americké volby

ČTK

Někdejší předseda britské protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage je v rámci objasňování případného ruského vlivu na prezidentské volby ve Spojených státech předmětem zájmu amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). 

S odvoláním na své zdroje o tom dnes informoval list The Guardian. Strana UKIP označila zprávu deníku za absurdní a podobně zareagoval i Farage, který zdůraznil, že ho s Ruskem nepojí žádné vazby.

Farage nečelí žádnému obvinění, není podezřelý a není ani cílem vyšetřování, FBI ho podle The Guardianu vede jako takzvanou zájmovou osobu.

Trump by rád Farage jako velvyslance v USA, Londýn kroutí hlavou

Důvodem jsou podle zdrojů deníku Farageovy kontakty na členy volebního štábu nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa a také na zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assangea. WikiLeaks na svém webu zveřejňuje citlivé tajné vládní informace a před volbami v USA vystavil i elektronickou poštu Demokratické strany, kterou ukradli hackeři.

Místo vrcholu hluboký pád: Rozhádaní britští euroskeptici marně hledají nového vůdce

"Celá záležitost je podle mě naprosto směšná. Jak můžu být zájmová osoba, když nemám žádné vazby na Rusko," sdělil Farage deníku Daily Mail. "Nikdy jsem v Rusku nebyl a nikdy jsem s Ruskem nevedl žádné obchody," řekl.

"To je absurdní, skutečně absurdní," uvedl mluvčí UKIP. "Co si pamatuji, tak jediný ruský politik, se kterém Nigel strávil nějaký čas, je (šachový mistr a představitel ruské opozice) Garry Kasparov," dodal.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!