Bruselské útoky jen posílily odhodlání bránit naše hodnoty, shodla se EU

Nejvyšší představitelé států a vlád 28 zemí EU označili atentáty v Bruselu za útok na evropskou demokratickou a otevřenou společnost. Ve společném prohlášení, které vydalo bruselské sídlo unie, uvedli, že atentáty posílily jejich odhodlání bránit všemi potřebnými prostředky evropské hodnoty a toleranci.

 Vlajky EU na půl žerdi
22.3.2016 17:38   |  

„Budeme jednotní a pevní v boji proti nenávisti, násilnému extremismu a terorismu,“ uvedli lídři v reakci na atentáty, které si na bruselském letišti a v bruselském metru vyžádaly nejméně 34 mrtvých a více než 200 zraněných.

„Evropská unie oplakává oběti teroristických útoků v Bruselu. Byl to útok na naši otevřenou a demokratickou společnost,“ konstatovaly země EU. Podle agentury AFP jsou podobná společná prohlášení vzácná.

Šéfka zahraniční diplomacie EU Federica Mogheriniová se krátce předtím při vyjádření k atentátům na tiskové konferenci dojetím rozplakala a setkání s novináři předčasně ukončila. „Je to smutný den pro Evropu,“ stačila jen říci na briefingu při návštěvě jordánské metropole Ammánu.


Čtěte také:

Ministerstvo zahraničí vyzve Čechy, aby teď nejezdili do Bruselu

Útoky v Bruselu jsou činy teroristů, tvrdí prokuratura

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vrbětice: soud osvobodil firmy zbrojaře Strnada, argumenty ÚOOZ vyšuměly

Vrbětice: soud osvobodil firmy zbrojaře Strnada, argumenty ÚOOZ vyšuměly

Krajský soud ve Zlíně se plně ztotožnil s argumenty obhajoby a zprostil pět osob a firmy Excalibur Army a Real Trade Praha obžaloby ze skladování zakázaných výbušnin ve Vrběticích… více

Mobilní web