Clintonová má podle průzkumu rekordní náskok před Trumpem

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová vede nad svým republikánským soupeřem Donaldem Trumpem o dvanáct procent, což je za posledních několik týdnů nejvyšší náskok. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos. Clintonovou podporuje 45 procent dotázaných, Trumpa 33 procent.

  Hillary Clintonová (25. července 2016)
24.8.2016 6:52   |  

Clintonová poráží v průzkumech Trumpa prakticky po celou dobu od červencových nominačních konferencí, které jejich kandidaturu potvrdily. Nynější výsledek je ale pro bývalou první dámu nejpříznivější, dosud se její náskok pohyboval mezi třemi a devíti procenty.


Přečtěte si: Clintonová je pro hospodářství USA nejlepší volbou, míní ekonomové


Průzkum rovněž ukázal, že 22 procent dotázaných žádného z obou kandidátů nepodporuje. Tento ukazatel je podle analytiků vysoký, přinejmenším ve srovnání s kampaní v roce 2008, kdy voliči rozhodovali mezi demokratem Barackem Obamou a republikánem Mittem Romneyem.

V jiném průzkumu se voliči vyjadřovali ke všem kandidátům, tedy kromě Clintonové a Trumpa i k libertariánovi Garymu Johnsonovi a k Jill Steinové ze strany Zelených. Pro bývalou první dámu se vyslovilo 41 procent voličů, Trump má na své straně 33 procent voličů. Johnsona podporuje sedm procent a Steinovou dvě procenta dotázaných.


Čtěte také:

Šéf Trumpovy kampaně Manafort spojovaný s Janukovyčem odstoupil

Trump výrazně ztrácí v průzkumech, vyměnil členy štábu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web