EU musí být v uprchlické krizi rozhodnější, míní polský prezident

Polský prezident Andrzej Duda doufá, že Evropská unie „konečně zaujme seriózní přístup“ k migrační krizi. V Budapešti to prezident řekl po jednání s maďarským prezidentem Jánosem Áderem.

Polský prezident Andrzej Duda
18.3.2016 15:06   |  

„Doufám, že Evropa konečně zaujme seriózní přístup k řešení probíhající migrační krize, protože když se například podíváme na situaci, v níž se nyní nachází Řecko, je to nejvážnější problém, kterému dnes EU čelí,“ uvedl Duda na společné tiskové konferenci s Áderem.

Nedostatek konkrétních rozhodnutí týkajících se migrantů podle něj krizi jen zhorší. „Nechceme, aby byla promrhána velká hodnota, kterou našim národům dává Evropská unie a schengenská zóna (volného pohybu),“ prohlásil nejvyšší představitel polského státu. Dodal, že to je možné zajistit, jen když EU jako celek bude uplatňovat rozhodnou a konkrétní politiku.

János Áder na druhé straně mimo jiné vyzdvihl, že visegrádská skupina - kterou tvoří vedle Polska a Maďarska také Česko a Slovensko - dokázala během minulého roku podniknout v souvislosti s migrační krizí úspěšné kroky. Zopakoval přitom známé stanovisko maďarské vlády, že je nezbytné posílit evropské hranice a zastavit migrační vlnu na hranicích EU.


Čtěte také:

Zeman s Dudou si v Praze vyměnili nejvyšší státní vyznamenání

Polský prezident: Rusko podněcuje novou studenou válku

Duda chce se zeměmi NATO jednat o posílení sil na východě aliance

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web