EU pomůže Makedonii s imigranty, Turecku pošle miliardu eur

Pomoc Evropské unie Makedonii při zvládnutí uprchlické krize ve Skopje přislíbil eurokomisař pro rozšíření Johannes Hahn. Příliv uprchlíků do Makedonie, jejichž počet každodenně překračuje pět tisíc, je podle Hahna problémem nejen této balkánské země, ale i ostatních států EU.

Běženci na makedonsko-řecké hranici
19.9.2015 16:18   |  

Evropa makedonským úřadům podle Hahna pomůže. V pondělí je ve Skopje očekáván tým unijních expertů, který na místě stanoví rozsah a obsah potřebné pomoci. Částku jedné miliardy eur bude eurokomisař navrhovat jako pomoc Evropské komise Turecku.

Za poslední tři měsíce prošlo podle makedonské policie zemí na 83 tisíc uprchlíků, kteří míří na sever do Srbska a dál přes Chorvatsko, Maďarsko, Slovinsko a Rakousko do Německa. Hahn v Makedonii navštívil uprchlický tábor Gevgelija při jižní hranici s Řeckem, kde běženci absolvují registraci před další cestou na sever.

Makedonský parlament na návrh vlády prodloužil v pátek mimořádný stav na hranicích s Řeckem do června příštího roku. Rozhodnutí vychází z předpovědí, že jako tranzitní země bude Makedonie fungovat i v příštích měsících.


Čtěte také:

Bečvář: Armáda může kvůli uprchlíkům ihned nasadit 900 vojáků

Dobrovolnice v Maďarsku: Uprchlíci jsou vyčerpaní a netuší, co se s nimi bude dít

Maďarsko povolalo armádní zálohy. Mají chránit hranice

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web