Evropská unie pošle Makedonii na pomoc s migrací další miliony eur

Dalších deset milionů eur (270 milionů korun) pošle Evropská unie Makedonii na pomoc se zvládáním migrační krize. Rozhodla o tom Evropská komise. Prostředky jsou určeny na zlepšení ochrany hranic a registraci migrantů, nikoli na stavbu plotu, zdůraznila EK. Makedonský prezident se dnes účastní mimořádného summitu zemí visegrádské čtyřky (V4) v Praze, který se týká mimo jiné právě řešení migrační krize.

 ilustrační foto
15.2.2016 15:14   |  

Poskytnuté prostředky jsou určeny na lepší zabezpečení hranic této balkánské země, nikoliv na stavbu plotu, uvedla mluvčí komise. Jde o to hranice chránit, nikoli uzavřít, dodala. Novou bariéru z ostnatého drátu začala Makedonie budovat na svých hranicích s Řeckem minulé pondělí, aby lépe zabránila migrantům v nelegálních příchodech na své území.

Dvoumilionovou balkánskou zemí prošly od loňského roku na cestě z Turecka přes Řecko do střední a severní Evropy tisíce migrantů. Pomoc Makedonii a Bulharsku je také jedním z hlavních témat dnešního mimořádného summitu zemí visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) v Praze. Makedonii na něm zastupuje prezident Ďorge Ivanov. K výstavbě plotu na hranicích Makedonie a Bulharska s Řeckem vyzval mimo jiné i maďarský premiér Viktor Orbán.


Čtěte také:

Orbán vyzval ke stavbě plotu na hranicích Makedonie a Bulharska

Makedonie chce ztížit ilegální přechody hranic dvojitým plotem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

V průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce začaly terénní práce pro továrnu na výrobu pneumatik. Stavba jihokorejského Nexenu začne ale až v příštím roce, termín otevření se totiž… více

Mobilní web