Frakce konzervativců chce vyloučit členy AfD za slova o střelbě do migrantů

Skupina konzervativců v Evropském parlamentu chce, aby ji opustili dva europoslanci zvolení za německou stranu Alternativa pro Německo (AfD), kteří hájili možnost použití zbraní proti uprchlíkům. Vedení frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR) v úterý vyzvalo Beatrix von Storchovou a Marcuse Pretzella, aby její řady dobrovolně opustili. Pokud tak neučiní, bude se v dubnu hlasovat o jejich vyloučení.

 Beatrix von Storchová
9.3.2016 12:22   |  

ECR dala zástupcům Alternativy pro Německo čas do konce března, sdělil v oficiálním prohlášení mluvčí frakce James Holtum. Ačkoli mluvčí oba poslance konkrétně nezmiňuje, je naprosto zřejmě, o koho jde, protože AfD má v EP jen tyto dva zákonodárce.

Konzervativci považují za nepřípustná slova obou poslanců, kteří hovořili o použití zbraní proti uprchlíkům. Místopředsedkyně AfD von Storchová začátkem roku řekla, že policie musí migrantům zabránit v nelegálním překročení hranic a v případě nutnosti použít i střelnou zbraň.

Později výslovně podpořila i užití zbraní proti ženám a dětem. Pretzell, partner šéfky populistické strany Frauke Petryové a předseda zemské organizace AfD v Severním Porýní-Vestfálsku, se vyjádřil podobně.


Čtěte také:

Do Řecka a Itálie letos přišlo 140 tisíc migrantů, meziročně sedmkrát více

Dny nijak neřízené migrace Balkánem jsou u konce, říká po summitu Tusk

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web