Francie prý žádá EU o nové sankce proti Íránu kvůli raketám

Francie požádala Evropskou unii, aby zvážila vyhlášení nových sankcí proti Íránu kvůli jeho nedávným raketovým zkouškám. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na dva nejmenované činitele zemí EU. Ve Francii zahájil právě dnes dvoudenní návštěvu íránský prezident Hasan Rúhání, který hovořil o nové kapitole ve vztazích s Evropskou unií po ukončení předchozích sankcí souvisejících s kontroverzním íránským jaderným programem.

Íránské podzemní silo pro balistické rakety Emad
27.1.2016 20:33   |  

Oba činitelé z nejmenovaných zemí Evropské unie řekli agentuře AP, že žádost přišla minulý týden na zasedání 28 ministrů zahraničí EU. To bylo dva dny poté, co EU a USA zrušily sankce proti Íránu výměnou za potvrzení OSN, že Írán zmrazil svůj jaderný program.

Ani francouzská vláda, ani Evropská unie nereagovala na dotaz AP, aby se k záležitosti vyjádřily. Oba činitelé hovořili jen pod podmínkou anonymity, protože nemají oprávnění veřejně informovat o této otázce. Rúhání se má ve čtvrtek ve Francii sejít s nejvyšším představiteli země, včetně prezidenta Françoise Hollandea. A vůbec nejdůležitějším bodem programu je podpis kontraktu na výrobu 114 evropských letadel Airbus pro Írán.


Čtěte také:

Írán: Nové sankce kvůli testu rakety jsou neoprávněné

USA oznámily sankce vůči Íránu za balistický program. Čekaly se

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web