Francie prý žádá EU o nové sankce proti Íránu kvůli raketám

Francie požádala Evropskou unii, aby zvážila vyhlášení nových sankcí proti Íránu kvůli jeho nedávným raketovým zkouškám. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na dva nejmenované činitele zemí EU. Ve Francii zahájil právě dnes dvoudenní návštěvu íránský prezident Hasan Rúhání, který hovořil o nové kapitole ve vztazích s Evropskou unií po ukončení předchozích sankcí souvisejících s kontroverzním íránským jaderným programem.

Íránské podzemní silo pro balistické rakety Emad
27.1.2016 20:33   |  

Oba činitelé z nejmenovaných zemí Evropské unie řekli agentuře AP, že žádost přišla minulý týden na zasedání 28 ministrů zahraničí EU. To bylo dva dny poté, co EU a USA zrušily sankce proti Íránu výměnou za potvrzení OSN, že Írán zmrazil svůj jaderný program.

Ani francouzská vláda, ani Evropská unie nereagovala na dotaz AP, aby se k záležitosti vyjádřily. Oba činitelé hovořili jen pod podmínkou anonymity, protože nemají oprávnění veřejně informovat o této otázce. Rúhání se má ve čtvrtek ve Francii sejít s nejvyšším představiteli země, včetně prezidenta Françoise Hollandea. A vůbec nejdůležitějším bodem programu je podpis kontraktu na výrobu 114 evropských letadel Airbus pro Írán.


Čtěte také:

Írán: Nové sankce kvůli testu rakety jsou neoprávněné

USA oznámily sankce vůči Íránu za balistický program. Čekaly se

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Za trapné britský list Financial Times (FT) ve svém článku o rozporech uvnitř Evropské unie před zářijovým summitem v Bratislavě označil země visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko,… více

Mobilní web