Francie se postavila proti trvalému přerozdělování migrantů

aktualizováno Francie odmítá trvalý mechanismus přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie, který prosazuje Německo. Prohlásil to na bezpečnostní konferenci v Mnichově francouzský premiér Manuel Valls. Evropa by se ale podle něj měla držet plánu na přerozdělení 160 tisíc běženců z Řecka a Itálie, na kterém se státy unie dohodly loni přes odpor některých zemí, včetně České republiky.

 ilustrační foto
13.2.2016 20:45   |  

„Francie to odmítá,“ řekl Valls na adresu trvalého mechanismu přerozdělování uprchlíků. Evropská unie by podle něj měla „vyslat vzkaz, že už více uprchlíků nepřijme“.

Francie podle premiéra dodrží svůj slib, že v rámci loňské dohody na přerozdělení běženců přijme 30 tisíc lidí. Nepřistoupí však na žádné zvýšení tohoto počtu. „Žádné další nepřijmeme,“ prohlásil Valls. „Francie nikdy neřekla 'pojďte do Francie',“ dodal.

O tom, že evropské země nemohou v dlouhodobém horizontu přijímat tolik uprchlíků jako dosud, hovoří Valls opakovaně. Francie loni zaregistrovala 79 130 žádostí o azyl, což je o 22 procent více než v předchozím roce. Je to ale jen zlomek ve srovnání s Německem, kam loni přišlo 1,1 milionu uprchlíků, nejvíc od konce druhé světové války.


Čtěte také:

Státy musejí přerozdělit 160 tisíc uprchlíků a dosud neudělaly dost, říká Juncker

Varšava: Rozhodnutí o uprchlických kvótách se může změnit, zvažujeme žalobu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web