Francouzský premiér prosadil reformu zákoníku práce i bez parlamentu | E15.cz

Francouzský premiér prosadil reformu zákoníku práce i bez parlamentu

Francouzský premiér prosadil reformu zákoníku práce i bez parlamentu
20. července 2016 • 18:47
Rozsáhlé protesty občanů svého cíle nedosáhly. Francouzský premiér Manuel Valls totiž využil zvláštní ústavní pravomoci k definitivnímu prosazení reformy zákoníku práce bez hlasování parlamentu. Reforma, která zaměstnavatelům usnadní přijímání i propouštění zaměstnanců, podle premiéra podpoří tvorbu pracovních míst i konkurenceschopnost francouzské ekonomiky.

Valls při dnešním závěrečném projednávání reformy podle očekávání opět použil zvláštní ústavní pravomoci, aby se vyhnul zamítnutí změn zákonodárci.

Nový zákoník práce tak nyní vstoupí definitivně v platnost, pokud zákonodárci do čtvrtka nevysloví vládě nedůvěru. To je však považováno za nepravděpodobné, napsala agentura DPA.

Total musel kvůli protestům ve Francii zastavit produkci tří rafinerií

Zmírnění ochrany zaměstnanců podle vlády povzbudí podniky k přijímání nových pracovníků. Kritici však tvrdí, že reforma umožní zaměstnavatelům obcházet zaměstnanecká práva.

Cílem vlády je zpružnit pracovní trh a snížit vysokou nezaměstnanost. Prezident François Hollande slíbil, že se příští rok nebude ucházet o druhý prezidentský mandát, pokud počet lidí bez práce nezačne vykazovat stabilní sestupný trend.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí