Hollande: Francie stále čelí hrozbě terorismu

Teroristická hrozba je ve Francii stále přítomna a zůstává na nejvyšší úrovni, řekl dnes francouzský prezident François Hollande v projevu k novém roku. Bezpečnostní složky podle něj pravidelně maří atentáty. Rok 2015, kdy Francie zažila dva velké teroristické útoky, byl rokem utrpení, dodal Hollande.

Francouzský prezident François Hollande
31.12.2015 20:57   |  

„Nemohu vám lhát, s terorismem jsme ještě neskončili,“ řekl prezident. Zároveň vyjádřil soustrast obětem útoků a poděkoval policistům, vojákům, hasičům, zdravotníkům i dobrovolníkům, kteří se podíleli na záchranných pracích.

I přes tragické události Francie podle něj nepodlehla. „Navzdory slzám se (země) držela s hlavou vzhůru,“ prohlásil Hollande s odkazem na lednové a listopadové atentáty, které si vyžádaly dohromady 147 mrtvých. „Francouzky a Francouzi, jsem na vás hrdý,“ dodal prezident.

Za svou hlavní prioritu pro nadcházející rok označil Hollande boj proti nezaměstnanosti.


Čtěte také:

Ve Francii zatkli muže v souvislosti s listopadovými atentáty

Francouzská vláda chce prodloužit výjimečný stav. Navrhne změnu ústavy]** **[[http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/police-zmarila-atentat-ve-francii-mladici-chteli-zautocit-na-cetniky-1257477|Police zmařila atentát ve Francii, mladíci chtěli zaútočit na četníky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Čím dál větší částky peněz dostávají klienti českých bank až pod nos. Mantrou je zvyšující se strop předschválených půjček, tedy sumy, na kterou zájemce dosáhne bez dalších debat… více

Mobilní web