Jako Klaus. Polská premiérka se obejde bez vlajek EU | E15.cz

Jako Klaus. Polská premiérka se obejde bez vlajek EU

Jako Klaus. Polská premiérka se obejde bez vlajek EU
Polská premiérka Beata Szydlová
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Vlajky Evropské unie dnes zmizely ze sálu, kde se na úřadu polské vlády konají tiskové konference. Zaznamenala to polská i světová média. Liberální proevropský kabinet vystřídala po říjnových volbách konzervativní euroskeptická vláda.

„Jsme aktivním členem EU a doufám, že budeme ještě aktivnější. Budeme uskutečňovat takovou politiku, aby co nejvíce výhod z našeho členství získávali naši občané. Avšak přijali jsme zásadu, že vyjádření po zasedáních polské vlády se budou podávat na pozadí nejkrásnějších červeno-bílých vlajek,“ odpověděla premiérka na dotaz reportéra televize TVN 24, který na zmizení unijních vlajek upozornil.

Premiérka oznámila, že její vláda předloží nový návrh státního rozpočtu, aby odrážel prioritní úlohy nové vlády. Szydlová již dříve slíbila, že během 100 dní nové vlády splní slib konzervativního prezidenta Andrzeje Dudy o zavedení dětských přídavků ve výši 500 zlotých (asi 3200 korun). Zatím však není jasné, zda se přídavek bude týkat každého dítěte, anebo jen v chudých rodinách. Peníze na dětské přídavky a další „sociální investice“ hodlá vláda získat zdaněním bank a hypermarketů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!