Kanada přijme 25 tisíc uprchlíků, na hlasy odpůrců nehodlá brát zřetel

Kanadský ministr zahraničí Stéphane Dion odmítl brát jako argument proti migrační politice vlády výsledek čerstvého průzkumu veřejného mínění. Až 73 procent občanů osmimilionové kanadské provincie Quebec nesouhlasí se záměrem federální vlády přijmout 25 tisíc syrských uprchlíků. Dion řekl, že plán, který počítá s přijetím Syřanů do 1. ledna 2016, bude vláda i nadále prosazovat.

 Uprchlice ze Sýrie
18.11.2015 10:45   |  

Kanada má po říjnových volbách vládu liberálů. Agentura Leger provedla průzkum v druhé nejlidnatější provincii a zjistila, že 73 procent Quebečanů se obává, že přijetí tak velké skupiny Syřanů zvýší hrozbu útoku. Pro 60 procent dotázaných je nepřijatelné, aby země přijala tak vysoký počet Syřanů.

„Neviděl jsem ten průzkum, ale jeden jsme měli nedávno, totiž volby. Přijali jsme jasný závazek,“ řekl Dion. V Kanadě je podle něj dostatek organizací, které jsou připraveny s přijetím Syřanů pomoci. Také premiér Justin Trudeau v úterý prohlásil, že si za plánem stojí.

Americký Bílý dům má problémy s prosazením svého záměru přijmout příští rok v USA deset tisíc syrských uprchlíků. Proti jsou zejména republikáni, kteří se chystají záměr zablokovat zákonem, který bude požadovat větší záruky pro výběr uprchlíků. Prezident Barack Obama se domnívá, že uprchlíci jsou už teď vybíráni do USA velmi pečlivě. Od roku 2011, kdy začala syrská válka, jich tam bylo přijato přes dva tisíce, v Kanadě zhruba o tisíc více.


Čtěte také:

USA přijmou nejméně deset tisíc syrských uprchlíků

Kanada po volbách mění kurz, končí desetiletá vláda konzervativců

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web