Kreml: Ve vztazích s NATO doufáme ve "vítězství zdravého rozumu"

Kreml pozorně sleduje summit NATO ve Varšavě a doufá "ve vítězství zdravého rozumu". Podle agentury TASS takto reagoval mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Za absurdní zároveň označil tvrzení o údajné ruské hrozbě.

 summit NATO ve Varšavě
8.7.2016 12:54   |  

„Samozřejmě se snažíme hledat racionální body, které jsou snadno patrné například ve vyjádřeních pana Stoltenberga o nezbytnosti zachování kontaktů, o neexistenci jakékoli bezprostřední hrozby ze strany Ruska a tak dále,“ citoval TASS Peskova. „Zde spoléháme na to, že zdravý rozum nakonec zvítězí,“ dodal mluvčí Vladimira Putina.

Rusko a Severoatlantická aliance má podle Peskova široké možnosti spolupráce, pokud se alianci podaří zanechat „absurdní rétoriky o údajné ruské hrozbě“.

„Je absurdní mluvit o hrozbě, která vychází od Ruska, když v centru Evropy umírají desítky lidí a stovky lidí hynou každý den na Blízkém východě. Musí jít o naprosto krátkozrakou organizaci, aby takovým způsobem zkreslovala akcenty,“ řekl mluvčí Kremlu.


Čtěte také:

Evropští členové NATO a Kanada letos dají na obranu o 195 miliard více

Stoltenberg: NATO si nepřeje novou studenou válku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web