Labouristé vyklidili pozice ve Skotsku, Miliband opouští vedení strany

aktualizováno Šéf britské Labouristické strany Ed Miliband oznámil rezignaci poté, co jeho strana neuspěla ve čtvrtečních parlamentních volbách. V čele strany bude do zvolení nového šéfa dosavadní Milibandova zástupkyně Harriet Harmanová.

Šéf britských labouristů Ed Miliband po prohraných volbách
8.5.2015 14:02   |  

V projevu k labouristickým aktivistům Miliband řekl, že mu je líto výsledku a že během pěti let v čele strany udělal vše pro to, aby uspěla. Podle něj Británie potřebuje silnou Labouristickou stranu a teď nastal čas, aby někdo jiný převzal otěže.

Miliband již časně ráno připustil, že jeho strana zažila v britských parlamentních volbách velké zklamání a rozčarování. Prohlásil, že je mu velmi líto, co se stalo.

„Byla to zjevně velmi obtížná noc, která přinesla velké zklamání pro Labouristickou stranu,“ řekl Miliband v Doncasteru, kde byl znovuzvolen do parlamentu. Vyjádřil zejména politování nad tím, že jeho strana podlehla „vlně nacionalismu ve Skotsku“, kde dominovala na úkor labouristů Skotská národní strana.

Předvolební průzkumy předvídaly velmi těsný výsledek mezi dvěma hlavními stranami, ale podle povolebních odhadů konzervativci směřují k většině v Dolní sněmovně.


Čtěte také:

Volební pat se nekonal, Cameron slaví

Britští odpůrci EU propadli, šéf strany Farage rezignoval

Nejistota z voleb opadla, britské akcie rostou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Mobilní web