Makedonie dostane od české vlády 20 milionů a 25 policistů na pomoc migrací

Česko vyšle 25 policistů do Makedonie na pomoc s migrační krizí. Zemi také daruje 20 milionů korun, rozhodla dnes vláda. Kabinet zároveň prodloužil působení českých policistů ve Slovinsku do konce ledna příštího roku.

Migranti
21.12.2015 10:25   |  

„Česká republika pokračuje v pomoci se zvládáním uprchlické vlny v Evropě. Po Maďarsku a Slovinsku vyšleme české policisty také do Makedonie, kde budou pomáhat s udržováním pořádku,“ uvedl k rozhodnutí vlády její šéf Bohuslav Sobotka (ČSSD). Dva tucty českých policistů budou v zemi působit od poloviny ledna do konce února příštího roku.

Požadavek na pomoc Makedonii přišel podle vyjádření ministra obrany Martina Stropnického (ANO) z minulého týdne Česku a Maďarsku. Obsahoval kromě žádosti o policisty i „praktické věci“ jako stany nebo terénní automobily. Česká armáda by požadované věci mohla Makedoncům poslat během ledna, uvedl Stropnický.

Kabinet dnes zároveň prodloužil misi 20 českých policistů ve Slovinsku. Původně měli v balkánské zemi zůstat do půlky ledna.


Čtěte také:

EU pomůže Makedonii s imigranty, Turecku pošle miliardu eur

Makedonie vyhlásila výjimečný stav, kvůli běžencům zavřela hranice

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web