Nakupovali poslanci Smeru hlasy? Policie šetří volby v romských osadách

Slovenská policie prověřuje podezření z kupování hlasů Romů v parlamentních volbách, které se v zemi konaly před více než týdnem. Volební korupce je v zemi trestným činem.

 Peter Chudík
15.3.2016 10:45   |  

Případ souvisí podle serveru Aktuality.sk s výsledky hlasování ve dvou romských osadách na východě Slovenska, kde dva méně známí kandidáti vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Peter Chudík a Stanislav Kubánek získali mnohem více přednostních hlasů než nejpopulárnější politik Směru-SD, předseda strany a premiér Robert Fico.

Romové z obce Lomnička veřejnoprávní televizi RTVS řekli, že starostka obce kupovala obyvatelům cigarety a říkala jim, aby podpořili dva zmiňované poslance. Starostka odmítla tyto informace komentovat a řekla, že s voliči hlasovat nechodila. V Lomničce získal Směr-SD téměř 83 procent hlasů, což je výrazně více než celostátní výsledek strany 28,28 procenta.

Kubánek i Chudík, který je předsedou Prešovského kraje, nekalé jednání odmítli. Výrazně lepšího výsledku než jejich stranický šéf dosáhli také v romské osadě Rakúsy. Oba se ucházeli o post poslance z druhé desítky kandidátky Směru-SD, která ve volbách získala 49 mandátů.

Poslankyně nejsilnější pravicové strany Svoboda a solidarita Lucia Nicholsonová na sociální síti zase upozornila na výsledky hlasování ve vesnici Chminianske Jakubovany, kde také žijí Romové a kde na rozdíl od jiných regionů bodovala neparlamentní strana Tip a zejména jeden z jejích kandidátů.


Čtěte také:

Fico opět míří do čela vlády, s Maďary a Procházkou se shodl na prioritách

Slovenské volby: Fico přišel o většinu, překvapením je úspěch Kotleby

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Americký viceprezident Joe Biden varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to… více

Mobilní web