Nakupovali poslanci Smeru hlasy? Policie šetří volby v romských osadách

Slovenská policie prověřuje podezření z kupování hlasů Romů v parlamentních volbách, které se v zemi konaly před více než týdnem. Volební korupce je v zemi trestným činem.

 Peter Chudík
15.3.2016 10:45   |  

Případ souvisí podle serveru Aktuality.sk s výsledky hlasování ve dvou romských osadách na východě Slovenska, kde dva méně známí kandidáti vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Peter Chudík a Stanislav Kubánek získali mnohem více přednostních hlasů než nejpopulárnější politik Směru-SD, předseda strany a premiér Robert Fico.

Romové z obce Lomnička veřejnoprávní televizi RTVS řekli, že starostka obce kupovala obyvatelům cigarety a říkala jim, aby podpořili dva zmiňované poslance. Starostka odmítla tyto informace komentovat a řekla, že s voliči hlasovat nechodila. V Lomničce získal Směr-SD téměř 83 procent hlasů, což je výrazně více než celostátní výsledek strany 28,28 procenta.

Kubánek i Chudík, který je předsedou Prešovského kraje, nekalé jednání odmítli. Výrazně lepšího výsledku než jejich stranický šéf dosáhli také v romské osadě Rakúsy. Oba se ucházeli o post poslance z druhé desítky kandidátky Směru-SD, která ve volbách získala 49 mandátů.

Poslankyně nejsilnější pravicové strany Svoboda a solidarita Lucia Nicholsonová na sociální síti zase upozornila na výsledky hlasování ve vesnici Chminianske Jakubovany, kde také žijí Romové a kde na rozdíl od jiných regionů bodovala neparlamentní strana Tip a zejména jeden z jejích kandidátů.


Čtěte také:

Fico opět míří do čela vlády, s Maďary a Procházkou se shodl na prioritách

Slovenské volby: Fico přišel o většinu, překvapením je úspěch Kotleby

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Veterináři zastavili dvě zásilky dovozových mražených rybích výrobků, obsahovaly více vody, než obsahovat měly. Šlo o 47,5 tuny pangasia z Vietnamu a 8,2 tuny obalovaného filé z… více

Komerční prezentace
Mobilní web