Německo chce vyhošťovat cizince odsouzené k delším trestům

Cizinci, kteří budou odsouzeni za závažné kriminální delikty, mimo jiné za znásilnění, budou muset počítat s vyhoštěním. Vyplývá to z návrhu zákona, který připravuje německá vláda, napsala agentura DPA. Opatření, které má usnadnit vyhošťování cizinců ze země, se bude týkat i žadatelů o azyl, kteří mohou kvůli kriminální činnosti přijít o právní status uprchlíka.

Uprchlický tábor v německém Heidenau
27.1.2016 12:01   |  

V návrhu je mimo jiné to, že cizinec odsouzený za vážné delikty k trestu vězení delšímu než jeden rok musí s vyhoštěním počítat. I v případě kratších trestů by mělo být vyhoštění v zásadě možné. Za závažné delikty je mimo jiné označováno ublížení na zdraví, zabití či znásilnění.

Návrh dále uvádí, že žadatel o azyl či jakýkoli jiný cizinec páchající v Německu ve zvýšené míře kriminální činnost svým chováním ohrožuje občanský klid a vstřícnost společnosti k přistěhovalectví a k přijímání běženců.

Opatření vzniká v reakci na silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem, kde během novoročních oslav došlo k početným případům okrádání a sexuálního obtěžování žen. Podle svědků a předběžných závěrů policejního vyšetřování byli pachatelé arabského a severoafrického původu.


Čtěte také:

Německo chce vyhošťovat i podmínečně odsouzené zločince

Německá CDU chce zpřísnit imigrační zákony. Kolín prý vše změnil

Do Německa letos pustíme méně imigrantů, zopakovala Merkelová

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web