Německo chce vyhošťovat cizince odsouzené k delším trestům

Cizinci, kteří budou odsouzeni za závažné kriminální delikty, mimo jiné za znásilnění, budou muset počítat s vyhoštěním. Vyplývá to z návrhu zákona, který připravuje německá vláda, napsala agentura DPA. Opatření, které má usnadnit vyhošťování cizinců ze země, se bude týkat i žadatelů o azyl, kteří mohou kvůli kriminální činnosti přijít o právní status uprchlíka.

Uprchlický tábor v německém Heidenau
27.1.2016 12:01   |  

V návrhu je mimo jiné to, že cizinec odsouzený za vážné delikty k trestu vězení delšímu než jeden rok musí s vyhoštěním počítat. I v případě kratších trestů by mělo být vyhoštění v zásadě možné. Za závažné delikty je mimo jiné označováno ublížení na zdraví, zabití či znásilnění.

Návrh dále uvádí, že žadatel o azyl či jakýkoli jiný cizinec páchající v Německu ve zvýšené míře kriminální činnost svým chováním ohrožuje občanský klid a vstřícnost společnosti k přistěhovalectví a k přijímání běženců.

Opatření vzniká v reakci na silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem, kde během novoročních oslav došlo k početným případům okrádání a sexuálního obtěžování žen. Podle svědků a předběžných závěrů policejního vyšetřování byli pachatelé arabského a severoafrického původu.


Čtěte také:

Německo chce vyhošťovat i podmínečně odsouzené zločince

Německá CDU chce zpřísnit imigrační zákony. Kolín prý vše změnil

Do Německa letos pustíme méně imigrantů, zopakovala Merkelová

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web