Německo chce vyhošťovat cizince odsouzené k delším trestům | E15.cz

Německo chce vyhošťovat cizince odsouzené k delším trestům

Německo chce vyhošťovat cizince odsouzené k delším trestům
27. ledna 2016 • 12:01
Cizinci, kteří budou odsouzeni za závažné kriminální delikty, mimo jiné za znásilnění, budou muset počítat s vyhoštěním. Vyplývá to z návrhu zákona, který připravuje německá vláda, napsala agentura DPA. Opatření, které má usnadnit vyhošťování cizinců ze země, se bude týkat i žadatelů o azyl, kteří mohou kvůli kriminální činnosti přijít o právní status uprchlíka.

V návrhu je mimo jiné to, že cizinec odsouzený za vážné delikty k trestu vězení delšímu než jeden rok musí s vyhoštěním počítat. I v případě kratších trestů by mělo být vyhoštění v zásadě možné. Za závažné delikty je mimo jiné označováno ublížení na zdraví, zabití či znásilnění.

Návrh dále uvádí, že žadatel o azyl či jakýkoli jiný cizinec páchající v Německu ve zvýšené míře kriminální činnost svým chováním ohrožuje občanský klid a vstřícnost společnosti k přistěhovalectví a k přijímání běženců.

Opatření vzniká v reakci na silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem, kde během novoročních oslav došlo k početným případům okrádání a sexuálního obtěžování žen. Podle svědků a předběžných závěrů policejního vyšetřování byli pachatelé arabského a severoafrického původu.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením