Nizozemsko je proti zavírání hranic uprchlíkům

Nizozemský ministr zahraničních věcí Bert Koenders vyzval členské země Evropské unie, aby nezavíraly své hranice uprchlíkům a raději se soustředily na efektivní hraniční kontrolu. Nizozemsko v současnosti unii předsedá.

Nizozemský ministr zahraničí Bert Koenders
14.2.2016 17:54   |  

„Některé členské země vyzvaly Makedonii k uzavření hranice s Řeckem (…) V této chvíli je efektivní kontrola hranic důležitější než úvahy o jejich uzavírání,“ prohlásil podle agentury AFP Koenders po setkání se svým makedonským protějškem Nikolou Popoským.

Nizozemsko bude podle Koenderse pokračovat v jednáních s Rakouskem, Makedonií a Řeckem s cílem najít účinné řešení uprchlické krize a odvrátit jednostranná opatření. Koenders dnes navštívil město Gevgelija u makedonsko-řecké hranice, kde se nachází záchytné centrum pro uprchlíky. Vyzval členské země EU, aby věnovaly zvláštní pozornost zranitelným skupinám migrantů, například ženám a dětem.


Čtěte také:

Politická situace houstne: V4 se prý chystá vzepřít plánům Merkelové

Fico: Německo si stěžovalo kvůli chystanému summitu V4 o migraci

Česko bude v půlce února hostit mimořádný summit V4 k migraci

Pomůže EU Makedonii s přílivem uprchlíků? Fakticky by tak oplotila Řecko

Uprchlíci jsou pro Evropu větší problém, než Řecko, zní z Vídně

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web