Nizozemsko je proti zavírání hranic uprchlíkům

Nizozemský ministr zahraničních věcí Bert Koenders vyzval členské země Evropské unie, aby nezavíraly své hranice uprchlíkům a raději se soustředily na efektivní hraniční kontrolu. Nizozemsko v současnosti unii předsedá.

Nizozemský ministr zahraničí Bert Koenders
14.2.2016 17:54   |  

„Některé členské země vyzvaly Makedonii k uzavření hranice s Řeckem (…) V této chvíli je efektivní kontrola hranic důležitější než úvahy o jejich uzavírání,“ prohlásil podle agentury AFP Koenders po setkání se svým makedonským protějškem Nikolou Popoským.

Nizozemsko bude podle Koenderse pokračovat v jednáních s Rakouskem, Makedonií a Řeckem s cílem najít účinné řešení uprchlické krize a odvrátit jednostranná opatření. Koenders dnes navštívil město Gevgelija u makedonsko-řecké hranice, kde se nachází záchytné centrum pro uprchlíky. Vyzval členské země EU, aby věnovaly zvláštní pozornost zranitelným skupinám migrantů, například ženám a dětem.


Čtěte také:

Politická situace houstne: V4 se prý chystá vzepřít plánům Merkelové

Fico: Německo si stěžovalo kvůli chystanému summitu V4 o migraci

Česko bude v půlce února hostit mimořádný summit V4 k migraci

Pomůže EU Makedonii s přílivem uprchlíků? Fakticky by tak oplotila Řecko

Uprchlíci jsou pro Evropu větší problém, než Řecko, zní z Vídně

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Na fotbalový stánek Bohemians má zálusk developer Ekospol

Na fotbalový stánek Bohemians má zálusk developer Ekospol E15 exkluzivně

Do vleklé hry o fotbalový stadion Ďolíček v Praze Vršovicích vstoupil podle informací deníku E15 nový hráč. Developerská společnost Ekospol realitního podnikatele Evžena Korce je… více

Komerční prezentace
Mobilní web