Obama: Proti terorismu se musíme spojit bez ohledu národnost, rasu či víru

Útoky v Bruselu opět připomínají, že svět se musí sjednotit v boji proti terorismu, prohlásil dnes americký prezident Barack Obama. Nabídl Belgii veškerou pomoc k vyšetření útoků. "Můžeme porazit a porazíme ty, kteří ohrožují bezpečnost lidí po celém světě," řekl podle agentury Reuters šéf Bílého domu.

Barack Obama
22.3.2016 16:06   |  

„Musíme být spolu v boji proti terorismu bez ohledu na národnost či rasu či víru,“ zdůraznil Obama při projevu v kubánské metropoli Havaně. Podle Bílého domu již hovořil telefonicky s belgickým premiérem Charlesem Michelem a vyjádřil soustrast rodinám obětí a sympatie všem Belgičanům.

Americký ministr zahraničí John Kerry a jeho belgický protějšek Didier Reynders se v telefonickém hovoru dohodli, že v rámci vyšetřování bruselských atentátů budou v úzkém kontaktu. Podle amerického ministerstva zahraničí se shodli také na potřebě získat všechny země k potírání násilnického extremismu.


Čtěte také:

Ministerstvo zahraničí vyzve Čechy, aby teď nejezdili do Bruselu

Útoky v Bruselu jsou činy teroristů, tvrdí prokuratura

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sobotka: Merkelová nemohla čekat, že změníme názor na migraci

Sobotka: Merkelová nemohla čekat, že změníme názor na migraci

Německá kancléřka Angela Merkelová nemohla během čtvrteční návštěvy Prahy předpokládat, že získá Česko na svou stranu v oblasti migrace. V reakci na ohlasy německých médií to dnes… více

Mobilní web