OSN: EU by mohla přijmout víc uprchlíků ze Sýrie

Evropská unie by mohla přijímat více skutečných uprchlíků ze Sýrie, pokud by její členské země lépe vzájemně spolupracovaly. V rozhovoru s BBC to řekl nový vysoký komisař Organizace spojených národů pro uprchlíky Filippo Grandi. Vyzval rovněž EU, aby zvýšila podporu syrských uprchlíků mimo Evropu.

Vysoký komisař Organizace spojených národů pro uprchlíky Filippo Grandi
25.1.2016 7:48   |  

„Evropa by dokázala absorbovat více skutečných uprchlíků, kdyby byla lépe organizovaná,“ uvedl Grandi během návštěvy Libanonu. EU by podle něj měla „dělat více pro země prvního azylu“, aby snížila motivaci uprchlíků pokračovat do dalších států.

EU se loni přes odpor některých zemí včetně ČR dohodla na přerozdělení celkem 160 tisíc syrských, iráckých a eritrejských žadatelů o azyl z Řecka a Itálie.

Z tohoto počtu ale byly zatím do jiných unijních států přesunuty jen přes tři stovky uprchlíků. Ministři vnitra zemí Visegrádu v úterý ve společném memorandu opět odmítli povinné kvóty pro přerozdělování uprchlíků.


Čtěte také:

Idiotský a nebezpečný, okomentoval Zeman vzdělávací program OSN

V Praze přistála první skupina křesťanských uprchlíků z Iráku

Na světě je nejvíc uprchlíků od 2. světové války, smutný primát mají Syřané

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web