OSN: EU by mohla přijmout víc uprchlíků ze Sýrie

Evropská unie by mohla přijímat více skutečných uprchlíků ze Sýrie, pokud by její členské země lépe vzájemně spolupracovaly. V rozhovoru s BBC to řekl nový vysoký komisař Organizace spojených národů pro uprchlíky Filippo Grandi. Vyzval rovněž EU, aby zvýšila podporu syrských uprchlíků mimo Evropu.

Vysoký komisař Organizace spojených národů pro uprchlíky Filippo Grandi
25.1.2016 7:48   |  

„Evropa by dokázala absorbovat více skutečných uprchlíků, kdyby byla lépe organizovaná,“ uvedl Grandi během návštěvy Libanonu. EU by podle něj měla „dělat více pro země prvního azylu“, aby snížila motivaci uprchlíků pokračovat do dalších států.

EU se loni přes odpor některých zemí včetně ČR dohodla na přerozdělení celkem 160 tisíc syrských, iráckých a eritrejských žadatelů o azyl z Řecka a Itálie.

Z tohoto počtu ale byly zatím do jiných unijních států přesunuty jen přes tři stovky uprchlíků. Ministři vnitra zemí Visegrádu v úterý ve společném memorandu opět odmítli povinné kvóty pro přerozdělování uprchlíků.


Čtěte také:

Idiotský a nebezpečný, okomentoval Zeman vzdělávací program OSN

V Praze přistála první skupina křesťanských uprchlíků z Iráku

Na světě je nejvíc uprchlíků od 2. světové války, smutný primát mají Syřané

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Dálnice D8 bude hotová v prosinci, slíbil Ťok

Dálnice D8 bude hotová v prosinci, slíbil Ťok Fotogalerie

Poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří bude dokončen podle plánu, tedy letos v prosinci. Předběžný termín je 16. prosince. Stavbu přerušil sesuv půdy v roce 2013. Kvůli… více

Komerční prezentace
Mobilní web