Prezidentské volby v USA zahájil tradičně stát New Hampshire

V USA dnes začaly prezidentské volby, které rozhodnou, zda v Bílém domě zůstane další čtyři roky současná demokratická hlava státu Barack Obama, nebo zda ho nahradí jeho republikánský rival Mitt Romney. Hlasování tradičně zahájila malá ves Dixville Notch ve státě New Hampshire, kde oba kandidáti získali shodně po pěti hlasech, napsal portál huffingtonpost.com.

Volby v Dixville Notch
6.11.2012 7:02   |  

Letos bylo v obci u hranic s Kanadou deset oprávněných voličů, odvoleno bylo po 43 vteřinách. Dnešní remíza je vůbec první v historii vesnice. V předchozí volbě v roce 2008 zde Obama získal 15 hlasů, zatímco jeho republikánský protivník John McCain pouze šest.

Současně s Dixville Notch se otevřela volební místnost i v další newhampshireské vesničce Hart's Location, kde Obama s přehledem vyhrál. Ze 33 voličů jich 23 odevzdalo během pěti minut a 42 vteřin hlas současnému prezidentovi. Romney zde získal podporu devíti lidí a jeden hlas si připsal libertariánský kandidát Gary Johnson.


Čtěte také:

Obamův i Romneyho tábor věří ve vítězství, souboj bude těsný

Sázkové kanceláře mají jasno - Obama má vítězství v kapse

Analytici: USA čekají lepší časy, ať už vyhraje kdokoli


Očekává se, že dnešní souboj o prezidentské křeslo bude mimořádně těsný.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Roboti získávají nervový systém. Vědci je učí cítit bolest a včas reagovat

Roboti získávají nervový systém. Vědci je učí cítit bolest a včas reagovat Video

Naše celé tělo ale i jednoduché organismy jsou vybavené nervovým systémem, který dokáže pomocí různých senzorů (teplo, tlak, zvuk a další) rozpoznat překročení určité kritické… více

Komerční prezentace
Mobilní web