Přísnější imigrační zákon může snížit oblibu Londýna

27.9.2010 9:32   |  

Vedoucí pracovníci londýnského odvětví asset managementu vydali ostré prohlášení, kde varují před vládními plány zpřísnit imigrační zákon. Jejich obavy, že konkurenceschopnost Londýna by tak mohla dostat velkou ránu, sdílí i britský ministr obchodu Vince Cable.

Otázka přistěhovalectví je jedním ze tří hlavních úkolů, se kterými pokud se nevypořádáme, mohli bychom vidět Londýn ztratit postavení jednoho ze světově nejdůležitějších center pro správu majetku, varují v prohlášení lídři fondů. Dalšími překážkami jsou podle nich daně a těžkopádné regulace přicházející hlavně z Bruselu.

Rich Kushel, viceprezident a šéf portfolio managementu v BlackRock, řekl: „Historicky, imigrační politika Velké Británie, která dovolovala firmám přivést sem talenty, byla výhodou, ale v poslední době je to čím dál tím těžší.“ Generální ředitel asociace assetmanagementu Dick Saunders uvedl, že Londýnu na pomyslném semaforu „bliká červená“, a to kvůli daním, které u vysokopříjmových jedinců činí 50 procent a vládní rétorice ohledně imigrace. „Rizikem není, že se velké společnosti seberou a odejdou, to se nestane. Riskujeme, že lidé se přesunou a veškerá činnost fondů bude outsourcována ze zahraničí,“ dodává Saunders.

V nedávném rozhovoru pro deník Financial Times vyjádřil Cable podobné obavy. Uvedl, že lidé firmy už stěhují do zahraničí kvůli vládním limitům na počet přistěhovalců. „Mám celou řadu konkrétních případů. Tohle není jen lamentování lidí,“ řekl v rozhovoru.

Cable je jedním z nejvyšších členů Liberálních demokratů, menší ze dvou stran koaliční vlády. Imigrační politika spadá pod konzervativní ministryni vnitra Theresu Mayovou a premiéra Davida Camerona.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Clintonová se stala první prezidentskou kandidátkou v historii USA

Clintonová se stala první prezidentskou kandidátkou v historii USA

Hillary Clintonová se na konvenci demokratů ve Filadelfii stala jako první žena v amerických dějinách prezidentskou kandidátkou velké politické strany. V listopadových volbách se… více

Mobilní web