Putin nařídil prověrku připravenosti armády u hranic s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin dnes nařídil mimořádnou prověrku bojeschopnosti jednotek Jižního vojenského okruhu a vybraných jednotek výsadkářů a dopravního letectva. Oznámil to ministr obrany Sergej Šojgu. Ukrajinská média zdůrazňují, že prověrka se týká vojsk u hranic s Ukrajinou, která obviňuje Rusko z vojenské agrese na Donbasu. Boje mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty si tam vyžádaly již přes devět tisíc životů.

 Ruská armáda
8.2.2016 10:42   |  

„V souladu s rozhodnutím vrchního velitele (Putina) se vojska Jižního vojenského okruhu, jednotlivé jednotky výsadkových vojsk a vojenského dopravního letectva uvádějí od dnešních pěti hodin ráno do plné bojové pohotovosti,“ řekl Šojgu s tím, že prověrka se týká „vojsk na jihozápadním strategickém směru“.

Cílem prověrky je vyhodnotit připravenost jednotek reagovat na různé krizové situace, od boje s teroristy až po likvidaci následků pohrom a katastrof. Součástí je také prověrka letectva a protivzdušné obrany, jakož i systémů velení.

List Ukrajinska pravda připomněl, že na Donbasu v poslední době opět sílí ostřelování ukrajinských vládních sil separatisty, a to navzdory uzavřenému příměří. Rovněž sílí spekulace, že Kreml chystá na Donbasu volby bez souhlasu ukrajinské strany.


Čtěte také:

Na Ukrajině zmizely až dva tisíce ruských bojovníků, úřady je prý nehledají

Abromavičiusova rezignace rozvířila na Ukrajině politickou bouři

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web