Putin nařídil prověrku připravenosti armády u hranic s Ukrajinou | E15.cz

Putin nařídil prověrku připravenosti armády u hranic s Ukrajinou

Putin nařídil prověrku připravenosti armády u hranic s Ukrajinou
8. února 2016 • 10:42
Ruský prezident Vladimir Putin dnes nařídil mimořádnou prověrku bojeschopnosti jednotek Jižního vojenského okruhu a vybraných jednotek výsadkářů a dopravního letectva. Oznámil to ministr obrany Sergej Šojgu. Ukrajinská média zdůrazňují, že prověrka se týká vojsk u hranic s Ukrajinou, která obviňuje Rusko z vojenské agrese na Donbasu. Boje mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty si tam vyžádaly již přes devět tisíc životů.

„V souladu s rozhodnutím vrchního velitele (Putina) se vojska Jižního vojenského okruhu, jednotlivé jednotky výsadkových vojsk a vojenského dopravního letectva uvádějí od dnešních pěti hodin ráno do plné bojové pohotovosti,“ řekl Šojgu s tím, že prověrka se týká „vojsk na jihozápadním strategickém směru“.

Cílem prověrky je vyhodnotit připravenost jednotek reagovat na různé krizové situace, od boje s teroristy až po likvidaci následků pohrom a katastrof. Součástí je také prověrka letectva a protivzdušné obrany, jakož i systémů velení.

List Ukrajinska pravda připomněl, že na Donbasu v poslední době opět sílí ostřelování ukrajinských vládních sil separatisty, a to navzdory uzavřenému příměří. Rovněž sílí spekulace, že Kreml chystá na Donbasu volby bez souhlasu ukrajinské strany.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou