Putin: Nevěřím, že brexit změní přístup Západu k protiruským sankcím

Na sankční politiku Západu vůči Rusku britské referendum nebude mít žádný vliv. Prohlásil to v Taškentu ruský prezident Vladimir Putin, který se v uzbecké metropoli účastní summitu Šanghajské organizace pro spolupráci. Brexit podle něj bude mít globální následky, a to jak negativní, tak i pozitivní.

 Vladimir Putin
24.6.2016 15:17   |  

Výsledek referenda odráží nespokojenost s řešením migračních a bezpečnostních problémů Evropy, řekl kremelský vůdce. Moskva se bude snažit minimalizovat dopady britského odchodu na ruskou ekonomiku. Pokud jde o sankce, je Kreml připraven zahájit s EU dialog. „Klíč k řešení sankčního problému ale drží ukrajinské vedení, které by mělo splnit závazky vyplývající z minských mírových dohod,“ řekl ruský prezident.

Rusko se nikdy do britských záležitostí nevměšovalo a nikdy je nekomentovalo, pokračoval Putin. Odmítl nedávné prohlášení britského premiéra Davida Camerona o tom, že z brexitu bude mít Moskva radost. „Prohlášení premiéra a dalších britských činitelů, že odchod Británie z EU je pro Rusko výhodný, je nekorektní pokus ovlivnit veřejné mínění a projev nízké politické kultury,“ řekl Putin ruským novinářům.

Jak vidíme, ani toto prohlášení nepřivedlo k žádoucím výsledkům, poznamenal kremelský vůdce. „Ani po hlasování nemá nikdo na taková prohlášení právo,“ dodal. Samotný výsledek referenda prezident označil za následek „sebeuspokojení a povrchního vztahu britského vedení k řešení osudových otázek své vlastní země i celé Evropy“. Dopad bude podle Putina globální.

SLEDUJTE I V ON-LINE PŘENOSU NA STRÁNKÁCH REFLEXU


Čtěte také:

Brexit musíme vyřešit co nejdříve, shodli se unijní lídři

Brexit může posunout konec intervencí ČNB, tvrdí analytici

Skotsko i Severní Irsko mluví o vlastním referendu

Arsen Lazarevič: Britové dali šanci budoucnosti před přítomností

Stanislav Šulc: Brity čeká pořádná kocovina

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web