Rijád potvrdil, že posílil svůj boj proti islamistům v Sýrii

Saúdská Arábie potvrdila, že poslala na tureckou základnu Incirlik svůj letoun, který se bude podílet na boji s radikály v Sýrii. Podle generála Ahmada Asírího, který je poradcem saúdskoarabského ministra obrany, chce království navýšit své operace proti hnutí Islámský stát. Na turecké základně je zatím jen jeden letoun, žádné pozemní jednotky poslány nebyly, citovala Asírího agentura Reuters.

  město Zahraa, Sýrie,
14.2.2016 9:34   |  

Saúdská Arábie v uplynulých týdnech obnovila letecké údery proti islamistům v rámci koalice v čele se Spojenými státy. Americký ministr obrany Ash Carter kroky Rijádu uvítal. Spojenci podnikají nálety v Sýrii již od roku 2014, loni na konci září začala cíle v zemi bombardovat i Rusko.

O nové aktivitě Saúdské Arábie se jako první již v sobotu zmínil turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavusoglu. Uvedl rovněž, že obě země byl mohly zahájit i pozemní operaci proti ozbrojencům z Islámského státu.

Ankara i Rijád podporují syrské povstalce, kteří bojují proti režimu prezidenta Bašára Asada. Konflikt, který trvá již téměř pět let, si dosud vyžádal 260 tisíc obětí. Chaosu v zemi využili radikálové z hnutí Islámský stát a dalších islamistických organizací a obsadili rozsáhlá území.


Čtěte také:

Se Saúdy můžeme vyslat do Sýrie armádu, tvrdí turecký ministr

Mezinárodní skupina chce do týdne zahájit příměří v Sýrii

Během války v Sýrii zahynulo 470 tisíc lidí, odhaduje nová studie

Erdogan pohrozil, že Turecko otevře migrantům brány do Evropy

Neplníte ani vlastní závazky. Erdogan odmítl výzvu OSN k uprchlíkům

V Sýrii probíhají za podpory Rusů etnické čistky, říká turecký premiér

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Úpadek OKD bude řešit předběžný věřitelský výbor, řízení se tím má urychlit

Úpadek OKD bude řešit předběžný věřitelský výbor, řízení se tím má urychlit

Krajský soud v Ostravě vyhověl žádosti o ustavení předběžného věřitelského výboru těžební společnosti OKD, která je v úpadku. Řízení by se tím mělo urychlit. Není ještě jasné, kdo… více

Komerční prezentace
Mobilní web