Rjabkov: USA vyhrožovaly Rusku hackerskými útoky | E15.cz

Rjabkov: USA vyhrožovaly Rusku hackerskými útoky

ČTK

Americké bezpečnostní složky za vlády prezidenta Baracka Obamy podle náměstka ruského ministra zahraničí Sergeje Rjabkova vyhrožovaly hackerskými útoky na infrastrukturu Ruska.

Americké bezpečnostní složky za vlády prezidenta Baracka Obamy podle náměstka ruského ministra zahraničí Sergeje Rjabkova vyhrožovaly hackerskými útoky na infrastrukturu Ruska. Rjabkov to dnes řekl na zasedání Rady federace, horní komory ruského parlamentu, napsala agentura TASS.

Kdy přesně Američané Rusku vyhrožovali, Rjabkov neupřesnil. Americký prezident Obama loni obvinil Rusko z hackerských útoků namířených proti Demokratické straně během prezidentské předvolební kampaně. Na zářijovém summitu G20 pak svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi řekl, že akce ruských hackerů nezůstanou bez odpovědi.

Putin: My jsme Američany nehackovali, mohli to ale být vlastenecky naladění hackeři

"Washington se s pomocí Pentagonu stal významným hráčem na trhu s programy, které umožňují hackerům snazší průnik do počítačových systémů. Přes média nám americké orgány během vlády Baracka Obamy vyhrožovaly, že pomocí těchto programů můžou kdykoliv způsobit masivní útoky na ruskou infrastrukturu," řekl dnes Rjabkov.

Podívejte se, co způsobil vyděračský virus WannaCry: 

720p 480p 360p 240p
kyberútoky

Podle něj je navíc jasné, že americké bezpečnostní orgány v čele s americkou národní bezpečnostní agenturou (NSA) a zpravodajskou službou (CIA) se proměnily v rozvětvenou celosvětovou síť kybernetické a mobilní špionáže.

Rjabkov navíc dodal, že Rusko se od roku 2015 nejednou snažilo navázat dvoustranné konzultace na téma boje s kybernetickými útoky. USA však podle něj neměly o iniciativu zájem.

Za vyděračským programem WannaCry mají být Číňané. Nasvědčuje tomu jazyk

Rjabkov navíc dodal, že Rusko se od roku 2015 nejednou snažilo navázat dvoustranné konzultace na téma boje s kybernetickými útoky. USA však podle něj neměly o iniciativu zájem.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!