Rubio porazil v debatě Trumpa. Vyčetl mu zaměstnávání nelegálních Poláků | E15.cz

Rubio porazil v debatě Trumpa. Vyčetl mu zaměstnávání nelegálních Poláků

Rubio porazil v debatě Trumpa. Vyčetl mu zaměstnávání nelegálních Poláků
29. února 2016 • 07:57
Také poslední televizní debata pěti zbývajících uchazečů o republikánskou nominaci na amerického prezidenta potvrdila, že začíná jít do tuhého. Závod zatím vede realitní magnát Donald Trump, studiová scéna v Houstonu ale tentokrát patřila floridskému senátorovi Marku Rubiovi, který se do Trumpa pustil a nebral si žádné servítky.

Osočil ho z najímání nelegálních polských dělníků, odsoudil etiku jeho podnikání a zpochybnil jeho majetek a úspěšnost jeho obchodů, čímž si podle pozorovatelů jednoznačně vysloužil palmu vítěze poslední debaty.

Dvěma hvězdám večera zdatně sekundoval texaský senátor Ted Cruz, který nadále zlehčoval Trumpovo republikánství s odkazem na jeho názory na zahraniční politiku, které se pozoruhodně shodují s názory demokratické strany.

„Cruz je lhář a Rubio je mistr v zalykání se,“ nezdržoval se výběrem slov Trump, když odkazoval na tři roky starý Rubiův televizní výstup, kdy se vrhl po lahvi vody. Neurolog Ben Carson a guvernér Ohia s česko-chorvatskými kořeny John Kasich byli v debatě do počtu.

Výměna urážek pokračovala celý víkend po televizním klání, když Rubio Trumpovi vzkázal, že má nejhorší umělé opálení v Americe: „Když má Donald tak rád žaloby, možná by měl zažalovat toho, kdo může za jeho obličej.“

Clintonová si v Jižní Karolíně upevnila pozici
Hillary Clintonová porazila Bernieho Sanderse v primárkách v Jižní Karolíně rozdílem třídy, když získala 73,5 procenta. Podle mnohých analytiků je to důležité vítězství, ačkoli Sanders zatím zůstává ve hře. Před osmi lety Clintonová v Jižní Karolíně drtivě prohrála v souboji s Barackem Obamou.

 

businessinfo.cz

  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí