Rubio porazil v debatě Trumpa. Vyčetl mu zaměstnávání nelegálních Poláků

Také poslední televizní debata pěti zbývajících uchazečů o republikánskou nominaci na amerického prezidenta potvrdila, že začíná jít do tuhého. Závod zatím vede realitní magnát Donald Trump, studiová scéna v Houstonu ale tentokrát patřila floridskému senátorovi Marku Rubiovi, který se do Trumpa pustil a nebral si žádné servítky.

Marco Rubio
29.2.2016 7:57   |  

Osočil ho z najímání nelegálních polských dělníků, odsoudil etiku jeho podnikání a zpochybnil jeho majetek a úspěšnost jeho obchodů, čímž si podle pozorovatelů jednoznačně vysloužil palmu vítěze poslední debaty.

Dvěma hvězdám večera zdatně sekundoval texaský senátor Ted Cruz, který nadále zlehčoval Trumpovo republikánství s odkazem na jeho názory na zahraniční politiku, které se pozoruhodně shodují s názory demokratické strany.

„Cruz je lhář a Rubio je mistr v zalykání se,“ nezdržoval se výběrem slov Trump, když odkazoval na tři roky starý Rubiův televizní výstup, kdy se vrhl po lahvi vody. Neurolog Ben Carson a guvernér Ohia s česko-chorvatskými kořeny John Kasich byli v debatě do počtu.

Výměna urážek pokračovala celý víkend po televizním klání, když Rubio Trumpovi vzkázal, že má nejhorší umělé opálení v Americe: „Když má Donald tak rád žaloby, možná by měl zažalovat toho, kdo může za jeho obličej.“

Clintonová si v Jižní Karolíně upevnila pozici
Hillary Clintonová porazila Bernieho Sanderse v primárkách v Jižní Karolíně rozdílem třídy, když získala 73,5 procenta. Podle mnohých analytiků je to důležité vítězství, ačkoli Sanders zatím zůstává ve hře. Před osmi lety Clintonová v Jižní Karolíně drtivě prohrála v souboji s Barackem Obamou.

Čtěte také:

Trump slaví výhru v Nevadě. Ještě nedávno by to nikdo nečekal, prohlásil

V primárkách žádné překvapení: Trump má Karolínu, Clintonová Nevadu

Zdeněk Pečený Autor: Zdeněk Pečený redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

Čeští advokáti pomohli koupit výrobce kávovarů za 28 miliard korun

Čeští advokáti pomohli koupit výrobce kávovarů za 28 miliard korun

Pražský tým advokátní kanceláře Schoenherr v čele s Vladimírem Čížkem se podílel na právě uzavřené obří transakci v oblasti výroby kuchyňských zařízení. Francouzský výrobce… více

Komerční prezentace
Mobilní web