Sanders se sešel s papežem, těsně před klíčovými primárkami | E15.cz

Sanders se sešel s papežem, těsně před klíčovými primárkami

Sanders se sešel s papežem, těsně před klíčovými primárkami
Bernie Sanders
• 

ČTK

Demokratický uchazeč o kandidaturu na prezidenta Spojených států Bernie Sanders se během své návštěvy Vatikánu přece jen sešel s papežem Františkem. Stalo se tak dnes ráno před papežovým odletem na řecký ostrov Lesbos, kde navštíví uprchlíky. Sanders to řekl v rozhovoru s agenturou AP.

Vermontský senátor papeži řekl, že si setkání váží a že oceňuje papežova slova o významu morálky a spravedlnosti v ekonomickém světě. Sanders uvedl, že stejný názor veřejně zastává i on.

Sanders se v pátek ve Vatikánu zúčastnil konference o politických, ekonomických a sociálních otázkách. Odsoudil na ní jako nemorální propast mezi bohatými a chudými. Původně se překládalo, že se s papežem nesetká, ten se totiž z konference omluvil kvůli přípravě na svou dnešní cestu do Řecka.

Sandersova cesta se uskutečnila krátce před úterními klíčovými demokratickými primárkami ve státě New York, ve kterých se senátor utká s Hillary Clintonovou o 291 delegátských a superdelegátských hlasů. Pro nominaci Demokratické strany je nutné získat 2383 delegátů či superdelegátů, tedy těch účastníků celostátní nominační konference, kteří hlasují podle vlastní úvahy nehledě na výsledky dílčích stranických voleb. Clintonová má podle propočtu AP zatím 1758 delegátů a superdelegátů, zatímco Sanders 1069. Sanders si ale nyní vede velmi úspěšně, vyhrál již sedm nominačních klání demokratů v řadě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!