Schäublův tvrdý postoj k Řecku se Němcům líbí, jeho popularita je rekordní | E15.cz

Schäublův tvrdý postoj k Řecku se Němcům líbí, jeho popularita je rekordní

Schäublův tvrdý postoj k Řecku se Němcům líbí, jeho popularita je rekordní
Plakáty v Řecku s portrétem německého ministra financí
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble se na vrcholu řecké dluhové krize těší u voličů rekordní oblibě. V průzkumu, který zveřejnila televizní stanice ARD, vyjádřilo spokojenost s prací tohoto křesťanskodemokratického politika 70 procent dotázaných Němců. Podle komentátorů je důvodem pravděpodobně právě Schäubleho tvrdý postoj k Řecku.

Schäuble, který se ve vysoké politice pohybuje od začátku sedmdesátých let a v minulosti zastával mimo jiné i funkce ministra vnitra nebo předsedy Křesťanskodemokratické strany (CDU), prosazuje v jednáních s Aténami tvrdá úsporná opatření.

Tsipras: Zpráva MMF ospravedlňuje postoj Atén k dluhům

V Řecku je právě proto vedle kancléřky Angely Merkelové naopak jedním z nejvíce nenáviděných zástupců mezinárodních věřitelů. Jeho tvář se nyní objevila i na plakátech vyzývajících Řeky, aby v nedělním referendu hlasovali proti přijetí navrhovaných podmínek pomoci ze strany věřitelů. Schäubleho obličej na nich doplňuje věta: „Pět let vám pil krev, řekněte mu NE“.

V anketě, která se konala telefonicky ve dnech 29. a 30. června, odpovídalo na otázky ohledně oblíbenosti politiků 1001 německých voličů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!