Schůzka nejmocnějších: Putin se během jednání v OSN sejde s Obamou | E15.cz

Schůzka nejmocnějších: Putin se během jednání v OSN sejde s Obamou

Schůzka nejmocnějších: Putin se během jednání v OSN sejde s Obamou
Vladimir Putin
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Ruský prezident Vladimir Putin se příští týden v New Yorku během schůze Valného shromáždění OSN sejde s americkým prezidentem Barackem Obamou. Oznámila to ruská tisková agentura TASS s odvoláním na nejmenované informované zdroje.

Putinova cesta do newyorského sídla OSN byla avizovaná dlouho předem. Šéf Kremlu má na zasedání Valného shromáždění promluvit příští týden v pondělí a plánováno je setkání s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem. O schůzce s Obamou se dosud jen spekulovalo.

Bílý dům zatím setkání prezidentů nepotvrdil. Podle dřívějších zpráv ruského tisku se hodlá Putin v sídle OSN věnovat zejména válce v Sýrii, uprchlické krizi a boji s terorismem. Ruští komentátoři od prezidenta očekávají nové návrhy na řešení těchto problémů. O Ukrajině prý ruský prezident ve svém projevu v OSN hovořit nehodlá.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov na dotazy novinářů schůzku Putina s Obamou nepopřel. Řekl, že oficiální informací Kreml vydá až v okamžiku, kdy setkání bude definitivně dojednáno. Putin nebyl v USA osm let. S Obamou se naposledy letmo setkal v Číně loni v listopadu. Od té doby spolu hovořili jen třikrát telefonicky

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!