Šéf ruské dumy: Na sestřelení letounu můžeme odpovědět vojensky

Rusko má právo na vojenskou odpověď po sestřelení svého letounu tureckou armádou. Prohlásil to dnes v Bukurešti šéf dolní komory ruského parlamentu Sergej Naryškin. V rozhovoru pro rumunskou televizi řekl, že úterní útok na ruský bombardér byl "záměrnou vraždou ruských vojáků a tento skutek musí být potrestán".

 Šéf ruské státní dumy Sergej Naryškin
27.11.2015 14:33   |  

„Víme, kdo to udělal, a pachatelé musejí být souzeni. Reakce ruské strany kromě toho rozhodně přijde po linii mezinárodního práva. Kromě toho má Rusko i právo reagovat vojensky,“ řekl předseda Státní dumy. Rusko podle něj uvolnilo finanční prostředky na posílení bezpečnosti ruských leteckých operací v Sýrii.


Přečtěte si: Turecko sestřelilo ruský bojový letoun, NATO chystá mimořádné zasedání


Naryškin se v Bukurešti účastní parlamentního shromáždění černomořských států, přestože jako politik zařazený na sankční seznam Bruselu by neměl mít na vstup do Evropské unie právo. Kromě černé listiny Evropské unie je i v sankčním seznamu Spojených států, vydaném po loňské ruské anexi Krymu.

Rumunské ministerstvo zahraničí v této souvislosti vydalo prohlášení, podle něhož se na mezinárodní akce evropské sankce nevztahují. „Restrikce se neuplatňují v případě, kdy členský stát plní závazky mezinárodního práva pramenící z mnohostranných dohod zaručujících imunitu,“ uvedlo rumunské ministerstvo.


Čtěte také:

Vypracujte seznam sankcí proti Turecku, nařídil Medveděv vládě

Místo Turecka Soči a Kavkaz: Kreml vybírá ruským turistům nové destinace

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou… více

Mobilní web