Šéf ruské dumy: Na sestřelení letounu můžeme odpovědět vojensky

Rusko má právo na vojenskou odpověď po sestřelení svého letounu tureckou armádou. Prohlásil to dnes v Bukurešti šéf dolní komory ruského parlamentu Sergej Naryškin. V rozhovoru pro rumunskou televizi řekl, že úterní útok na ruský bombardér byl "záměrnou vraždou ruských vojáků a tento skutek musí být potrestán".

 Šéf ruské státní dumy Sergej Naryškin
27.11.2015 14:33   |  

„Víme, kdo to udělal, a pachatelé musejí být souzeni. Reakce ruské strany kromě toho rozhodně přijde po linii mezinárodního práva. Kromě toho má Rusko i právo reagovat vojensky,“ řekl předseda Státní dumy. Rusko podle něj uvolnilo finanční prostředky na posílení bezpečnosti ruských leteckých operací v Sýrii.


Přečtěte si: Turecko sestřelilo ruský bojový letoun, NATO chystá mimořádné zasedání


Naryškin se v Bukurešti účastní parlamentního shromáždění černomořských států, přestože jako politik zařazený na sankční seznam Bruselu by neměl mít na vstup do Evropské unie právo. Kromě černé listiny Evropské unie je i v sankčním seznamu Spojených států, vydaném po loňské ruské anexi Krymu.

Rumunské ministerstvo zahraničí v této souvislosti vydalo prohlášení, podle něhož se na mezinárodní akce evropské sankce nevztahují. „Restrikce se neuplatňují v případě, kdy členský stát plní závazky mezinárodního práva pramenící z mnohostranných dohod zaručujících imunitu,“ uvedlo rumunské ministerstvo.


Čtěte také:

Vypracujte seznam sankcí proti Turecku, nařídil Medveděv vládě

Místo Turecka Soči a Kavkaz: Kreml vybírá ruským turistům nové destinace

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web