Sněmovna reprezentantů schválila zpříšnění sankcí vůči KLDR

Americká Sněmovna reprezentantů schválila zpřísnění sankcí vůči KLDR v reakci na nedávný jaderný test. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž zákonodárci přijali text takřka jednohlasně.

ilustrační foto
13.1.2016 7:12   |  

Návrh, který prošel poměrem hlasů 418 ku dvěma, počítá mimo jiné se sankcemi pro banky podporující fungování severokorejského jaderného programu či se zmrazením majetku lidem spojeným s agresivními vojenskými aktivitami Pchojngjangu. Postihy čekají rovněž obchodníky, kteří poskytují diktátorskému režimu finanční zdroje v konvertibilní měně.

Podobný návrh měli američtí zákonodárci před sebou již před dvěma lety po jednom z předchozích jaderných testů. Tehdy prošel sněmovnou, narazil však v Senátu. Jeho podpora byla podle médií omezena kvůli obavám o vztahy s Čínou, která má v KLDR obchodní zájmy. Senát by nyní podle Reuters měl v nejbližší době návrh podpořit.


Čtěte také:

KLDR ohlásila úspěšný test vodíkové pumy. Experti pochybují

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Po dlouhých osmi měsících od uvěznění začal v súdánském Chartúmu soudní proces s českým protestantským aktivistou Petrem Jaškem. Súdánští žalobci ho viní mimo jiné ze špionáže a… více

Mobilní web