Televize Fox zrušila debatu prezidentských kandidátů, Trump a Kasich odřekli

Plánovaná pondělní debata republikánských uchazečů o funkci amerického prezidenta se konat nebude. Televize Fox News ji zrušila poté, co účast odřekl nejdříve Donald Trump a poté i John Kasich, informoval list The Washington Post.

 Donald Trump
17.3.2016 10:17   |  

Trump ve středu oznámil, že před debatou dá přednost „zásadnímu projevu“ v Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC). Jeho vystoupení prý bylo naplánováno dlouho dopředu. Dodal také, že už má debat dost. „Měli jsme jich už 11 nebo dvanáct. V poslední jsem si vedl opravdu dobře….myslím, že už toho bylo dost“.

AIPAC podle The Washington Post pozval všechny prezidentské kandidáty, ale účast přislíbili jen Trump a demokratka Hillary Clintonová.

Po Trumpově oznámení se z diskuse stáhl také guvernér Ohia John Kasich. Zbývající republikánský kandidát, texaský senátor Ted Cruz, byl podle Fox News ochoten se diskuse zúčastnit. „V debatě ale pochopitelně musí být víc než jeden, takže tato akce v Salt Lake City byla zrušena,“ uvedla televize v prohlášení.


Čtěte také:

Trump a Clintonová v úterních primárkách potvrdili roli favoritů

Analytik: Pokud se Trump stane prezidentem, akcie spadnou o 50 procent

Trump: Nominaci mám jistou. Jestli mi ji nedají, vypuknou nepokoje

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva bude nucena odpovědět na americký protiraketový štít v Evropě, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Řecka. Rumunsko a Polsko, kde jsou nebo budou systémy… více

Komerční prezentace
Mobilní web