Televize Fox zrušila debatu prezidentských kandidátů, Trump a Kasich odřekli

Plánovaná pondělní debata republikánských uchazečů o funkci amerického prezidenta se konat nebude. Televize Fox News ji zrušila poté, co účast odřekl nejdříve Donald Trump a poté i John Kasich, informoval list The Washington Post.

 Donald Trump
17.3.2016 10:17   |  

Trump ve středu oznámil, že před debatou dá přednost „zásadnímu projevu“ v Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC). Jeho vystoupení prý bylo naplánováno dlouho dopředu. Dodal také, že už má debat dost. „Měli jsme jich už 11 nebo dvanáct. V poslední jsem si vedl opravdu dobře….myslím, že už toho bylo dost“.

AIPAC podle The Washington Post pozval všechny prezidentské kandidáty, ale účast přislíbili jen Trump a demokratka Hillary Clintonová.

Po Trumpově oznámení se z diskuse stáhl také guvernér Ohia John Kasich. Zbývající republikánský kandidát, texaský senátor Ted Cruz, byl podle Fox News ochoten se diskuse zúčastnit. „V debatě ale pochopitelně musí být víc než jeden, takže tato akce v Salt Lake City byla zrušena,“ uvedla televize v prohlášení.


Čtěte také:

Trump a Clintonová v úterních primárkách potvrdili roli favoritů

Analytik: Pokud se Trump stane prezidentem, akcie spadnou o 50 procent

Trump: Nominaci mám jistou. Jestli mi ji nedají, vypuknou nepokoje

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web