Thajská vláda plánuje sledovat cizince prostřednictvím SIM karet

Thajský telekomunikační úřad schválil plán vydávat speciální SIM karty pro zahraniční turisty. S jejich pomocí by pak mohli být vystopováni prostřednictvím mobilních telefonů. Informovala o tom agentura AP s tím, že před případným zavedením bude ještě plán podroben dalšímu zkoumání.

Klasické SIM karty
10.8.2016 18:27   |  

Podle představitelů Národní komise pro vysílání a telekomunikace se má vydávání speciálních SIM karet vztahovat pouze na turisty. Tedy nikoliv na všechny cizince v zemi včetně těch s trvalým pobytem, jak zněly původní návrhy.

Zahraniční i thajští uživatelé jsou už nyní povinni se při koupi SIM karty do mobilního telefonu registrovat. Státní dohled nad vysíláním či on-line aktivitou zesílil po převratu v roce 2014, kdy se k moci dostala vojenská vláda. Zatčeny byly desítky lidí za politické materiály zveřejněné na facebooku a dalších serverech.


Čtěte více:

Útok v Bangkoku může poškodit Thajský turistický průmysl

Thajsko si na demokracii počká, tamní junta odmítla návrh nové ústavy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web