Trump by měl podle pětiny republikánů odstoupit z kampaně, ukázal průzkum

Skoro pětina amerických republikánů si přeje, aby se Donald Trump vzdal boje o Bílý dům. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění agentur Reuters a Ipsos. Ve výsledku ankety se podle Reuters odráží dopad Trumpova vlivu na stranu, za niž byl do voleb nominován a v níž vyvolává rozkol.

 Donald Trump
10.8.2016 12:46   |  

Pro to, aby Trump z kampaně odstoupil, se vyslovilo 19 procent účastníků průzkumu. Sedmdesát procent respondentů si myslí, že má pokračovat, a deset procent na to názor nemá.

Anketa

Koho byste v amerických prezidentských volbách podpořili?

Donalda Trumpa Hillary Clintonovou

V anketě hlasovalo 1744 čtenářů.

další ankety

Do průzkumu, který se uskutečnil mezi 5. a 8. srpnem, se zapojilo 396 lidí registrovaných u Republikánské strany. Ve větším průzkumu, který se dotazoval 1162 lidí bez ohledu na jejich stranickou příslušnost, se pro odstoupení magnáta z kampaně vyjádřilo 44 procent lidí.

Znamená to, že pro Trumpův odchod z kampaně je o devět procent víc lidí než těch, kteří chtějí Trumpa volit. Reuters v úterý zveřejnil anketu, podle níž chce Trumpově demokratické soupeřce Hillary Clintonové dát hlas 42 procent Američanů, Trumpovi 35 procent.

Reuters píše, že sondáž mezi republikány ukazuje na hluboké rozdělení jejich strany. Mnoho významných členů už veřejně prohlásilo, že Trumpa ve volbách 8. listopadu volit nebude. Zdůvodňují to často jeho výbušnými výroky a kontroverzními návrhy řešení problémů.


Přečtěte si: Trump slibuje daňovou revoluci, ušetřit by měly hlavně firmy


Patří k nim plán postavit zeď na hranici s Mexikem nebo dočasný zákaz vstupu muslimů do USA. Nejnověji k tomu Trump přispěl v úterý, když vyzval zastánce práva na nošení zbraní, aby zastavili v cestě do Bílého domu Clintonovou. Tvrdí, že měl na mysli volební sílu této skupiny Američanů, avšak mnozí si jeho výrok vysvětlili jako výzvu k fyzické likvidaci.

Reuters také připomíná, že popularitě se v USA netěší ani Clintonová, protože 53 procent Američanů ji nehodnotí příznivě. Na Trumpa takto hledí skoro 63 procent občanů USA.


Čtěte také:

Trump bezděčně pracuje jako Putinův agent, tvrdí bývalý šéf CIA

Fotky Trumpové vyvolávají otázky. Pracovala v USA legálně?

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web