Trump chce za ministra práce ředitele fastfoodu, který mu dotoval volební kampaň | E15.cz

Trump chce za ministra práce ředitele fastfoodu, který mu dotoval volební kampaň

9. prosince 2016 • 10:09

Budoucí americký prezident Donald Trump chce do čela ministerstva práce dosadit ředitele fastfoodového řetězce Andrewa Puzdera. Ten stojí v čele společnosti CKE Restaurants Holdings, na volební kampaň newyorského miliardáře přispěl v květnu téměř 4 miliony korun.

Puzder bude podle Trumpova štábu usilovat o to, aby se američtí zaměstnanci "cítili bezpečněji a dostávali benefity, které si zaslouží". Chce odstranit podle něj zbytečnou regulaci trhu práce, která brání růstu zaměstnanosti a omezuje možnosti vyšších výdělků.

Odboroví předáci se budoucího ministra práce obávají. Podle šéfa odborové centrály AFL-CIO Richarda Trumky je Puzderova minulost "poznamenána bojem proti pracujícím".

 

Trumpovi muži. Jaká by mohla být nová americká vláda

Nový vůdce demokratické menšiny v Senátu Charles Schumer Trumpovo rozhodnutí rovněž kritizoval. "Jmenovat do čela ministerstva práce někoho, kdo je proti zvyšování minimální mzdy a proti vyššímu proplácení přesčasové práce a jehož podnikatelskou minulost opakovaně doprovázelo porušování pracovní legislativy, je jasným signálem, že budoucí vláda se bude starat o miliardáře, nikoli o americké pracující," uvedl.

Puzderovo jmenování, stejně jako nominaci všech ostatních členů budoucí Trumpovy vlády, musí schválit Senát amerického Kongresu. Republikáni v něm mají většinu.

Komentář Miroslava Plojhara: Trump může zdražit hypotéky a posílit korunu

Trumpova daňová revoluce nabírá reálnou podobu

Autor: ČTK, lie
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!