Trump je favoritem na Floridě, Cruze podpořila Fiorinaová

Miliardář Donald Trump den po vítězství v nominačních soubojích v Michiganu, Mississippi a na Havaji soustředil své síly na nadcházející primárky v jednom z klíčových států, na Floridě. Podle dnešního průzkumu stanice CNN je Trump v domovském státě jednoho ze svých zbývajících konkurentů Marca Rubia jasným favoritem. Trumpovu nejsilnějšímu oponentovi Tedu Cruzovi se dnes dostalo podpory od jediné ženy, která letos o republikánskou nominaci bojovala, manažerky Carly Fiorinaové.

 Donald Trump
9.3.2016 19:34   |  

Florida, o jejíchž 99 delegátů budou republikáni bojovat příští úterý stejně jako o hlasy v Ohiu, Illinois, Missouri a Severní Karolíně, je považována za poslední naději pro dosud neúspěšného Rubia. Podle dnes zveřejněné voličské ankety však floridský senátor bude muset v posledním týdnu kampaně u voličů výrazně zabodovat, aby newyorského magnáta dostihl. V současnosti by totiž Trumpa na Floridě volilo 40 procent lidí, zatímco Rubia 24 procent.

Florida je zvláště důležitá kvůli tomu, že se tam volí většinovým systémem a všechny delegáty tedy získává vítěz. Sám Rubio rozjel ve slunném státě na jihovýchodě země masivní kampaň a prohlásil, že kdo ovládne Floridu, získá prezidentskou nominaci.

Trump: … jsem sjednotitel

Trump během projevu hodnotícího jeho úterní úspěchy ve třech státech řekl, že nepochybuje o svém triumfu příští úterý, který mu otevře cestu ke konečné nominaci. „Já jsem sjednotitel,“ zdůraznil a vyzval voliče, aby v něm viděli kandidáta, za nímž bude již brzy stát celá strana.

Republikánské vedení se však kvůli Trumpovým nevyzpytatelným postojům snaží podporovat jeho soupeře, z nichž si dosud jednoznačně nejlépe vede konzervativní texaský senátor Cruz.

Toho podpořila bývalá sokyně z kdysi početného pole republikánských uchazečů o prezidentskou kandidaturu Fiorinaová. Podle někdejší šéfky firmy Hewlett-Packard je Cruz jediným z republikánů, který může Trumpa porazit a který představuje změnu proti představitelům současného systému, za něž označila vedle Trumpa i pravděpodobnou vítězku demokratického nominačního klání Hillary Clintonovou.


Čtěte také:

Trump vyhrál ve třech ze čtyř států, u demokratů překvapil Sanders

Trump udržuje v průzkumech náskok, na Cruze má 14 procent

Trump prý chce po případné nominaci spoléhat i na peníze sponzorů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web