Trump míří k republikánské nominaci. Volilo by ho 40 procent voličů strany

Favorit na republikánskou prezidentskou nominaci Donald Trump vede podle nového průzkumu nad ostatními republikánskými kandidáty o více než 20 procent. Podle průzkumu Reuters/Ipsos by pro miliardáře hlasovalo 40 procent dotazovaných z řad republikánů, 17 procent by dalo hlas senátorovi Tedu Cruzovi. V jiném průzkumu televize NBC je mezi republikánskými voliči naopak nejpopulárnější Cruz.

Donald Trump
19.2.2016 9:57   |  

Výsledky průzkumu Reuters/Ipsos ukázaly, že i další z republikánských prezidentských kandidátů za Trumpem výrazně zaostávají. Jedenáct procent dotazovaných by hlasovalo pro senátora Marka Rubia, deset procent pro neurochirurga Bena Carsona a osm procent by dalo hlas bývalému floridskému guvernérovi Jebu Bushovi.

Průzkum televize NBC přinesl překvapivě jiné výsledky. Cruz se podle něj v celostátním měřítku těší podpoře 28 procent republikánských voličů, zatímco Trump jen 26 procent. Je to poprvé za posledních zhruba třicet průzkumů, kdy Cruz svého soupeře předstihl. Za Trumpem následuje Rubio se 17 procenty, ohijský guvernér John Kasich s 11 a Carson s deseti procenty.

Průzkumy byly provedeny těsně před sobotními primárkami a stranickými shromážděními v Jižní Karolíně a Nevadě. Trump před republikánskými primárkami v Jižní Karolíně podle průzkumů přesvědčivě vede. Měl by získat 36 procent hlasů, zatímco jeho největší soupeř Cruz 20 procent.


Čtěte také:

V prvním nominačním souboji porazil Donalda Trumpa senátor Cruz

Trump a Cruz se utkali v debatě. Společně kritizovali Obamu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Řecké jogurty z Česka jsou v ohrožení: proti označení protestují Řekové

Řecké jogurty z Česka jsou v ohrožení: proti označení protestují Řekové

Krabičky s označením „řecký jogurt“ od tuzemských výrobců jsou trnem v oku ministerstvu zemědělství v Athénách. Řekové protestují u Evropské komise kvůli návrhu české vyhlášky,… více

Mobilní web